Мінсоцполітики ініціює посилення захисту прав дітей, народжених сурогатними матерями
Мінсоцполітики ініціює посилення захисту прав дітей, народжених сурогатними матерями

Мінсоцполітики ініціює посилення захисту прав дітей, народжених сурогатними матерями

КИЇВ. 14 травня. УНН. Міністерство соціальної політики ініціює законодавче посилення прав дітей, які народжені сурогатними матерями та зазначає, що потрібно розробити національну політику у відношенні до сурогатного материнства. Про це повідомляє УНН із посиланням на пресслужбу міністерства.

"Кричуща ситуація, яка нещодавно виникла у Києві, коли батьки - громадяни іноземних країн, через відсутність транспортного сполучення у зв’язку з пандемію, викликаною COVID-19, не можуть забрати своїх дітей, народжених шляхом сурогатного материнства в Україні, призвела до порушення права цих дітей на батьківську турботу", - йдеться у повідомленні.

Зазначається, що діти фактично перебувають без батьківського догляду та не можуть у повній мірі відчувати тактильний і емоційний контакт з рідними дорослими. Поряд з тим, в інших країнах ситуація з сурогатним материнством розглядається з іншого боку та часто прирівнюється до торгівлі людьми і карається законом. Сурогатне материнство заборонено законом в таких розвинених країнах, як в Австрія, Норвегія, Швеція, Франція, Італія, Швейцарія, Німеччина та в деяких штатах Сполучених Штатів Америки.

"Натомість, в Україні порядок та умови застосування в Україні допоміжних репродуктивних технологій, регулюється відповідним Наказом МОЗ. У зв’язку з чим, Мінсоцполітики, як головний координатор у сфері захисту прав дітей та протидії торгівлі людьми, ініціює законодавче посилення захисту прав дітей, народжених сурогатними матерями", - йдеться у повідомленні.

У Мінсоцполітики зазначають, що необхідно розробити національну політику у відношенні сурогатного материнства, особливо стосовно надання такої послуги громадянам іноземних країн.

"Ми прагнемо, щоб діти не ставали предметом купівлі-продажу, до жінки не було проявів різних форм експлуатації, і в той же час, ми не маємо права позбавити можливості стати біологічними батьками тих сімейних пар, які не можуть виносити власну дитину за медичним показами", - йдеться у повідомленні.

Нагадаємо, заступник міністра внутрішніх справ Антон Геращенко заявив, що Україна повинна вирішити питання щодо сурогатного материнства для іноземців в Україні на законодавчому рівні.

Теги за темою
Законодавство
Джерело матеріала
loader
loader