Міністерство охорони здоров’я України готується затвердити алгоритм масової ІФА-діагностики для виявлення антитіл до коронавірусної інфекції COVID-19.
За словами голови МОЗ, якщо все відбуватиметься згідно з планами, тестування на антитіла можуть розпочати вже наступного тижня.
На днях головний санітарний лікар Віктор Ляшко анонсував, що в Україні запустять новий вид тестування на коронавірусну інфекцію – так званий ІФА метод – імуноферментний аналіз.
"Імуноферментний аналіз значно розширить тестування в Україні, оскільки ІФА-тестування набагато доступніше, на відміну від ПЛР-тестування.
А це означає і розширення груп, яких треба буде тестувати", – сказав Ляшко.
До того ж, за його словами, в лабораторіях збільшать кількість приладів, на яких можна робити тести методом полімеразно-ланцюгової реакції.
"Нам часто закидають, що Україна мало тестує.
Звісно, ми не тестуємо, стільки як Німеччина чи США, але, враховуючи наші потужності, адже, у лютому ми могли тестувати 200-500 зразків.
Зараз ми можемо тестувати 10 тисяч зразків на добу", – додав Ляшко.
Наразі в Україні тестують по 7-8 тисяч зразків на добу методом полімеразно-ланцюгової реакції.
Раніше, 26 квітня Степанов заявляв, що масове використання ІФА-тестів можливе лише після стовідсоткової впевненості, що вони достовірні.
За його словами, між ІФА-тестами та ПЛР-тестами (полімеразна ланцюгова реакція) є відмінність: ІФА-тести визначають антитіла до збудника інфекції, тобто чи зустрічалась людина з дією інфекції, чи перехворіла вона, а ПЛР-тести визначають наявність геному в організмі людини.
«Саме тому для діагностування коронавірусної хвороби COVID-19 ми і працюємо з ПЛР-тестами, тільки вони можуть на 100% сказати, чи хвора людина», - пояснював міністр.