Президент України Володимир Зеленський вважає боротьбу з контрабандою одним з основних завдань влади, причому прогнозує серйозний опір із боку протиборчої сторони, про що сказав на зустрічі з бізнесом у Хмельницькій області.
«У найближчі два-три роки вони будуть «штормити» цю країну. Так буде. Але якщо ми будемо з цим боротись і якийсь час у нас не буде кави, лосося, хамона - переживемо цей час, але покажемо їм, що не буде іншого. Немає іншого шансу, як зламати їм хребет. Або давайте їх пропускати», - сказав він.
Як приклад подібної боротьби президент навів ситуацію в Закарпатській області, де він призначив головою облдержадміністрації Олексія Петрова.
«Поставив я губернатором офіцера Служби безпеки України, тому що будь-якого іншого губернатора або купують місцеві еліти, або інші еліти, які потім продають каву або що-небудь інше. Їх купують або залякують, а раніше їх навіть могли поховати. Тому я поставив людину, яка другою-третьою була в СБУ, людину, яку бояться, яку стороною обходять місцеві великі контрабандисти», - сказав Зеленський.
Як зазначив президент, після призначення Петров провів операцію проти контрабандистів, які «двадцять років платять митнику 500 баксів і їдуть», а ті у відповідь заявили, що «у вас завтра нічого не буде, ніяких продуктів, текстилю, кави, нічого іншого». Однак, за словами Зеленського, з десятків автомобілів контрабандистів, які застрягли на кордоні, було лише п'ять машин «змовників», а іншим стало зрозуміло, що більше їх пропускати не будуть.
«І це відбувається на всіх митницях. Перевірка потужностей - хто кого, чи можемо ми витримати. То Санжари, то Закарпаття, то Чернівці, на Одещині. І часто-густо контрабанда. Воно так є і буде. Ми підтягнули туди Національну гвардію, війська на Закарпаття. Ви таке бачили, щоб якісь маршрутники викручували руки Національній гвардії України? «Ми вас тут рознесемо» - ось, що відбувалось на Закарпатті», - додав він.
Як повідомляв УНІАН, 24 квітня на позачерговому засіданні Кабінет міністрів України звільнив керівника Державної митної служби Максима Нефьодова і голову Державної податкової служби Сергія Верланова, а також ряд їхніх заступників.
Після цього міністр фінансів України Сергій Марченко заявив про рестарт Державної митної служби та Державної податкової служби та втрату довіри до звільнених керівників.
Читайте останні новини України та світу на каналі УНІАН в Telegram