Справа Шеремета: відкритий лист із вимогами до Зеленського підтримав Олег Сенцов – повний текст
Справа Шеремета: відкритий лист із вимогами до Зеленського підтримав Олег Сенцов – повний текст

Справа Шеремета: відкритий лист із вимогами до Зеленського підтримав Олег Сенцов – повний текст

Режисер і колишній політв'язень Олег Сенцов підтримав відкритий лист до Володимира Зеленського, автори якого вимагають звільнити підозрюваних у справі про вбивство журналіста Павла Шеремета.

9 червня тест відкритого листа було опубліковано на Facebook-сторінці руху Free Dr Kuzmenko, активісти якого домагаються звільнення з-під варти медика-волонтера Юлії Кузьменко.

Наприкінці 2019 року її – разом з військовим медиком Яною Дугарь та музикантом, учасником АТО Андрієм Антоненком – затримали за підозрою у вбивстві журналіста Павла Шеремета.

Автори листа-звернення до Зеленського на їхній захист вимагають "забезпечити прозорість і неупередженість судового процесу" щодо всіх трьох обвинувачених у вбивстві Шеремета.

"Це звернення ми запускаємо у вигляді флешмобу і запрошуємо приєднатися кожного з вас! Скопіюйте нижче наведений текст листа, додайте його як окрему публікацію на свою сторінку і відзначте в замітці Офіс Президента України", — закликають активісти.

10 червня цей лист опублікував на своїй сторінці і режисер Олег Сенцов.

Нижче – текст звернення до президента Володимира Зеленського повністю:.

"Відкритий лист до Президента України Зеленського Володимира Олександровича.

Сьомий рік в Україні війна, українці платять страшну ціну за свою незалежність.

В 2014 році ми, громадяни України — волонтери, добровольці, не шкодуючи сил, допомагали українській владі протистояти російській агресії, українським військовим стримати агресора на фронті.

І ми змогли.

В 2014 році волонтери та добровольці стали особливо цінними мішенями для агресора, нас почали переслідувати.

Яскравий приклад цього — підозрювані у "справі Шеремета":.

волонтер — дитячий кардіохірург Юлія Кузьменко.

військовослужбовець ССО — музикант Андрій Антоненко.

військова медсестра — Яна Дугарь.

6 місяців минуло з того часу як 12 грудня 2019 року на брифінгу, проведеному МВС за Вашою участю, цих людей оголосили "вбивцями" і поліція озвучила свою версію подій.

6 місяців Юлія Кузьменко і Андрій Антоненко знаходяться під арештом.

Всі судові засідання відкриті для преси і громадськості, транслюються в мережі інтернет.

Не дивлячись на це, суди виносять невмотивовані рішення про обрання та продовження дії запобіжних заходів Ю.

Кузьменко, А.

Антоненко, Я.

Суди не можуть бути об'єктивними та незалежними, оскільки ще 12 грудня 2019 року, цих людей призначили "вбивцями", транслюючи на всю країну брифінг МВС.

В засобах масової інформації посадовими особами державних органів зроблено чимало заяв про причетність цих осіб до вбивства П.

Саме це щоразу наперед визначає результати судових рішень.

Це кричущі порушення прав людини, про що свідчить практика Європейського суду.

Те, що подається слідством як докази є вкрай непереконливим, подекуди суперечить саме собі і не відповідає елементарним правилам логіки.

Слідство завершено.

Суспільна думка на цей момент чітко сформована.

Виходячи з голослівних припущень обвинувачення, відсутності доказів та реноме підозрюваних у "справі Шеремета", а також безпрецедентної кількості відомих та авторитетних людей, які мають особливу довіру в суспільстві, готових взяти підозрюваних на поруки — тримання цих людей під вартою — робить суспільно-небезпечною атмосферу в країні.

Якщо українська судова система буде не здатна дати належну оцінку таким "доказам" слідства і продовжуватиме тримати за гратами невинних людей, то Європейський суд з прав людини однозначно візьме до уваги всі аргументи і прийме рішення з точки зору об'єктивного спостерігача і відповідачем в такому разі буде держава Україна.

Стаття 102 Конституції України вказує, що Президент України є гарантом додержання Конституції України, прав і свобод людини і громадянина.

Стаття 62 Конституції України передбачає, що особа вважається невинуватою у вчиненні злочину і не може бути піддана кримінальному покаранню, доки її вину не буде доведено в законному порядку і встановлено обвинувальним вироком суду.

Ніхто не зобов’язаний доводити свою невинуватість у вчиненні злочину.

Обвинувачення не може ґрунтуватися на доказах, одержаних незаконним шляхом, а також на припущеннях.

Усі сумніви щодо доведеності вини особи тлумачаться на її користь.

Вимагаємо від Вас, як Президента України, гарантувати виконання норм Конституції України, дотримання конституційних прав і свобод Ю.

Кузьменко, А.

Антоненка, Я.

Сьогодні, 10 червня, о 12:30 в Київському апеляційному суді відбудеться розгляд апеляційної скарги захисту Юлії Кузьменко на рішення про продовження терміну її утримання під вартою.

Розгляд апеляції спочатку було призначено на 2 червня, але у зв’язку з неявкою прокурорів дату судового засідання перенесли.

За версією слідства, Дугарь фотографувала камери напередодні вбивства, Кузьменко закладала вибухівку під авто разом із Антоненком, який також фігурує як організатор.

Джерело матеріала
loader
loader