Дексаметазон не лікує коронавірус і скуповувати його не потрібно, – біофізик
Дексаметазон не лікує коронавірус і скуповувати його не потрібно, – біофізик

Дексаметазон не лікує коронавірус і скуповувати його не потрібно, – біофізик

Провідний науковий співробітник Інституту фізики НАН України, доктор фізико-математичних наук Семен Єсилевський прокоментував користь препарату дексаметазону при лікуванні хворих на коронавірус.

Про це Єсилевський написав виданню ЛІГА.net. За його словами, дексаметазон має багато важких побічних ефектів від гіпертонії, безсоння та ожиріння, до катаракти, психозів і втрати пам'яті.

При легкому перебігу COVID-19 препарат абсолютно даремний. Він знижує летальність серед важких і критичних хворих, які перебувають в реанімації. Чим важче перебіг, тим він ефективніший, а на більш легких хворих він не діє взагалі ніяк.

Препарат не рятує всіх! Летальність падає максимум на 30%, але решта 70% все одно їдуть з реанімації в морг,
– заявив біофізик.

Дексаметазон – найпотужніший з відомих блокаторів запальних і аутоімунних процесів. Це кортикостероїд, який має найпотужнішу протизапальну дію при самих різних станах від ревматизму і бронхоспазму, до анафілактичного шоку і офтальмологічних операцій, препарат навіть дають онкологічним хворим для купірування побічних реакцій при хіміотерапії.

Біофізик попередив, що не потрібно скуповувати і самостійно вживати дексаметазон: "Це дуже "важкий" препарат. Ви з хорошими шансами просто дуба дасте або залишитеся інвалідами".

Дексаметазон не лікує коронавірус і взагалі ніяким місцем на цей вірус не впливає. Він рятує організм від саморуйнування в разі надто сильним запальної та автоімунної реакції на вірус –  не дозволяє імунній системі знищити власні легені…. Не треба його скуповувати в аптеках і приймати "для профілактики",
– наголосив Єсилевський.

Дослідження дексаметазону у Британії: що відомо

У дослідженні Оксфордського університету взяли участь 2104 пацієнти. Воно показало, що вживання дексаметазону сприяє зменшенню смертності приблизно на третину серед людей на ШВЛ, а також на одну п'яту серед осіб, що потребують кисневої підтримки.

За словами дослідників, цей препарат може виявитися "дешевим" засобом боротьби з пандемією коронавірусу. Глава ВООЗ назвав це "науковим проривом". 

Теги за темою
Коронавірус Здоров'я дослідження Лікування Анастасія Манюхіна
Джерело матеріала
loader
loader