Порошенку не обрали запобіжний захід: Венедіктова пояснила, чому прокурори "передумали"
Порошенку не обрали запобіжний захід: Венедіктова пояснила, чому прокурори "передумали"

Порошенку не обрали запобіжний захід: Венедіктова пояснила, чому прокурори "передумали"

Прокуратура клопотала, аби суд обрав запобіжний захід для Петра Порошенка. Втім прокурори під час засідання змінили клопотання і попросили про особисте зобов'язання. Генпрокурорка Ірина Венедіктова заявляє, що це свідчить, буцімто прокурори повірили Порошенкові.

У прокуратурі повірили п'ятому президенту, що він не буде уникати слідства, розповіла Ірина Венедіктова під час свого брифінгу, повідомляє 24 канал.

Людина заявляла на камери, що буде з'являтися, не буде ні від кого ховатися. Президент України, народний депутат про це заявив усім, зокрема мені. У понеділок він з'явився до суду, сьогодні з'явився,
– підкреслила генпрокурорка.

Вона наголосила, що Петро Порошенко політик. Тож коли він так впевнено запевняє, що не ховатиметься від слідства, прокурори повірили йому й змінили клопотання.

Суть справи Порошенка

Ірина Венедіктова пояснила, що Петра Порошенка звинувачують у певних зловживаннях. Мовляв, спеціально для Сергія Семочка і його призначення було створено посаду першого заступника голови Служби зовнішньої розвідки.

Вона пояснила суть злочину на прикладі Верховної Ради. Для цього вказала на керівництво парламенту – спікера Дмитра Разумкова, першого віцеспікера й віцеспікера.

Уявіть, що голова Верховної Ради вирішує, що депутат Петренко також заслуговує бути у керівництві парламенту. Для Петренка створюють нову посаду віцеспікера. Тут те ж саме,
– заявила Венедіктова.

Водночас вона відмовилася відповідати на питання, чому суд відмовився обирати запобіжний захід екскерівнику Служби зовнішньої розвідки Єгору Божку.

Справа Петра Порошенка: коротко

  • Вона стосується призначення Сергія Семочка на посаду першого заступника голови Служби зовнішньої розвідки. Його вважають незаконним, а самого Семочка звинувачують у веденні бізнесу на території окупованої АР Крим.
  • Семочко ще до анексії Криму працював у СБУ на території саме півострова, який згодом був окупований Росією. Він був одним з лише 13% працівників СБУ в Криму, що залишилися вірними присязі.
  • Петро Порошенко у квітні 2019 року звільнив Сергія Семочка, а останній спробував поновитися на посаді через суд. Журналісти вважають, що Порошенко свідомо допустив порушення, аби генерал-майор через суд міг повернутися на роботу.
Теги за темою
Новини України Новини політики Петро Порошенко Василь Денисюк
Джерело матеріала
loader
loader