Новопризначений очільник Національного банку України Кирило Шевченко 21 липня провів першу зустріч з послами "Великої сімки" або G7 (до якої входять США, Великобританія, Канада, Франція, Італія, Німеччина та Японія - ред.), на якій запевнив, що НБУ залишиться й надалі незалежною інституцією, яка ухвалюватиме економічно вмотивовані рішення.
Про це повідомили у пресслужбі регулятора.
Шевченко запевнив, що монетарна політика, режим інфляційного таргетування та режим гнучкого курсу будуть збережені. Він наголосив, що буде розвивати відносини із міжнародними партнерами, співпраця з якими - необхідна запорука макрофінансової стабільності України.
"Тісні партнерські відносини з нашими міжнародними партнерами – значний здобуток реформи фінансового сектору останніх років. Вважаю своїм обов’язком підтримувати та розвивати їх. Національний банк високо цінить відносини з країнами "Великої сімки", Європейського Союзу, а також міжнародними фінансовими інституціями. Ми прагнемо і надалі залишатися прогнозованим та послідовним партнером для Вас. Ми твердо переконані, що співпраця з міжнародними партнерами – необхідна запорука макрофінансової стабільності України", - сказав він.
Крім того, голова НБУ на зустрічі розповів дипломатам про свої основні пріоритети на посаді, це зокрема: відновлення кредитування, зниження портфелів "поганих" кредитів, збереження макрофінансової стабільності, а також продовження та поглиблення співпраці з міжнародними партнерами України.
"Національний банк – фундаментальна опора реформ, які проводила Україна у попередні роки та продовжує впроваджувати сьогодні. Центробанк відіграв ключову роль у подоланні проблем у банківському секторі та боротьбі з кризовими явищами в країні. Сподіваємося, що Національний банк продовжить продуману політику, яка спрямована на забезпечення макрофінансової та економічної стабільності в Україні", – сказала тимчасова повірена у справах США в Україні Крістіна Квін.
Очільник представництва ЄС в Україні Матті Маасикас зауважив, що Національний банк - це організація, яку міжнародні партнери вважають зразком в Україні. Маасикас наголосив, що саме незалежність НБУ є опорою довіри та співробітництва.
Нагадаємо, президент Володимир Зеленський під час представлення Кирила Шевченка заявив, що новий голова Національного банку України повинензберегти незалежність Нацбанку, а також пришвидшити вихід із коронакризи. Крім того, НБУ має бути стовпом макроекономічної стабільності, а його монетарна політика має підтримувати таку стабільність.
Як відомо, 1 липня уже колишній голова правління Національного банку України Яків Смолій написав заяву про звільнення через "систематичний політичний тиск", а вже 3 липня Верховна Рада проголосувалаза його відставку.
16 липня Верховна Рада призначила очільником Нацбанку Кирила Шевченка, який досі очолював державний Укргазбанк.
Відео Новий очільник НБУ Шевченко провів першу пресконференцію
Неконтрольованої інфляції не буде, а українці отримають доступні кредити. Новопризначений очільник НБУ Кирило Шевченко напередодні дав першу пресконференцію і розповів журналістам пріоритети своєї роботи. Серед завдань назвав продовження співпраці з міжнародними фінансовими партнерами, створення умов, щоб бізнес мав змогу отримувати реальні кредити, а люди - гроші на іпотеку. Яким буде курс гривні впродовж наступних місяців, не сказав. Але пообіцяв - неконтрольованої інфляції не буде. Кирила Шевченка на посаду призначили 16-го липня. До цього він працював головою правління державного "Укргазбанку".