Голова «Опори»: Результатам опитування Зеленського довіряти не можна
Голова «Опори»: Результатам опитування Зеленського довіряти не можна

Голова «Опори»: Результатам опитування Зеленського довіряти не можна

Голова «Опори»: Результатам опитування Зеленського довіряти не можна - Фото 1

Голова правління громадянської мережі «Опора» Ольга Айвазовська заявила, що не можна довіряти результатам опитування, яке ініціював президент Володимир Зеленський.

Про це повідомляє «Радіо Свобода».

«Покриття опитування є 55% орієнтовно по всій країні, за нашими оцінками, похибка по цій чисельності є 5%.

На заході України покрито 38% дільниць, на півдні України – 79%, тобто це абсолютно нерелевантні дані.

Вони не будуть зведені в кінцеві цифри, які дозволять стверджувати, що це результат репрезентативного опитування.

Є люди, які голосували по сім-десять разів», – пояснила вона.

За даними електорально-поведінкового дослідження Соціологічної групи «Рейтинг» в день виборів опитування проводили на 69% дільниць.

«На тих дільницях, де опитування президента не проводилось – більшість відповіла, що взяли б участь у ньому, якби воно проводилось (67%)», – йдеться в повідомленні.

Загалом в опитуванні президента найбільше брали участь виборці партії «Слуга народу» (63% – брали, 37% – ні), а найменше виборці партії «Європейська солідарність» (27% – брали участь, 73% – ні).

На п’ять запитань респонденти відповіли:.

право України на використання гарантій безпеки визначених Будапештським меморандумом підтримують 78% тих, хто брав участь у виборах і в опитуванні, 10% – не підтримують, 12% – не змогли відповісти.

Водночас, серед тих, хто брав участь у виборах, але не брали участь в опитуванні президента – 56% підтримують її, 13% – не підтримують, 31% – не змогли відповісти;.

легалізацію канабісу в медичних цілях для полегшення болю важкохворих підтримують 70% тих, хто брав участь у виборах і в опитуванні, 24% – не підтримують.

Серед тих, хто брав участь у виборах, але не брали участь в опитуванні – 52% підтримують її, 28% – не підтримують, 20% – не змогли відповісти;.

ідею довічного ув’язнення за корупцію в особливо великих розмірах підтримують 81% тих, хто брав участь у виборах і в опитуванні, 16% – не підтримують.

Серед тих, хто брав участь у виборах, але не брали участь в опитуванні– 63% підтримують її, 21% – не підтримують, 16% – не визначилися;.

ідею створення вільної економічної зони на території Донецької і Луганської областей підтримують 45% тих, хто брав участь у виборах і в опитуванні, 43% – не підтримують, 12% – не визначилися.

Серед тих, хто брав участь у виборах, але не брали участь в опитуванні– 33% підтримують її, 39% – не підтримують, 28% – не визначилися.

ідею скорочення кількості народних депутатів до 300 підтримують 95% тих, хто брав участь у виборах і в опитуванні, 4% – не підтримують.

Серед тих, хто брав участь у виборах, але не брали участь в опитуванні– 81% підтримують її, 7% – не підтримують, 13% – не визначилися.

Голова «Опори»: Результатам опитування Зеленського довіряти не можна - Фото 2

Соціологічна група «Рейтинг» в день виборів проводила дослідження 25 жовтня, у день виборів, серед населення України віком від 18 років і старші в усіх областях, крім тимчасово окупованих територій Криму та Донбасу.

Вибіркова сукупність: 9947 респондентів: у т.

1200 респондентів методом опитування: CATI (Computer Assisted Telephone Interviewing – телефонні інтерв'ю з використанням комп'ютера) на основі випадкової вибірки номерів мобільних телефонів – опитування тих, хто не голосував на виборах.

Помилка репрезентативності: не більше 2,8%, у т.

8747 респондентів, які взяли участь у виборах, на виході з 140 виборчих дільниць, відібраних випадковим чином із дотриманням принципу рівномірності.

Для випадкового відбору респондентів була застосована методика сталого кроку.

Помилка репрезентативності: не більше 1,4%.

Правових наслідків воно не матиме.

Детальніше читайте тут.

На ідею неоднозначно відреагували правники і соціологи: Комітет виборців України вважає, що опитування суперечить Виборчому кодексу; Коаліція громадських організацій РПР закликала президента відмовитися від проведення опитування.

Українців питали про покарання за корупцію, про вільну економічну зону на Донбасі, про скорочення кількості народних депутатів, про легалізацію канабісу в медичних цілях, про Будапештський меморандум.

Координатором президентського опитування став музичний редактор «Кварталу» Артем Гагарін.

За його словами, волонтер навіть заохочував його до цього, щоб «зробити статистику».

Теги за темою
Володимир Зеленський Новини вибори місцеві вибори опитування Інфопростір
Джерело матеріала
loader
loader