Голова правління громадянської мережі «Опора» Ольга Айвазовська заявила, що не можна довіряти результатам опитування, яке ініціював президент Володимир Зеленський.
Про це повідомляє «Радіо Свобода».
«Покриття опитування є 55% орієнтовно по всій країні, за нашими оцінками, похибка по цій чисельності є 5%.
На заході України покрито 38% дільниць, на півдні України – 79%, тобто це абсолютно нерелевантні дані.
Вони не будуть зведені в кінцеві цифри, які дозволять стверджувати, що це результат репрезентативного опитування.
Є люди, які голосували по сім-десять разів», – пояснила вона.
За даними електорально-поведінкового дослідження Соціологічної групи «Рейтинг» в день виборів опитування проводили на 69% дільниць.
«На тих дільницях, де опитування президента не проводилось – більшість відповіла, що взяли б участь у ньому, якби воно проводилось (67%)», – йдеться в повідомленні.
Загалом в опитуванні президента найбільше брали участь виборці партії «Слуга народу» (63% – брали, 37% – ні), а найменше виборці партії «Європейська солідарність» (27% – брали участь, 73% – ні).
На п’ять запитань респонденти відповіли:.
право України на використання гарантій безпеки визначених Будапештським меморандумом підтримують 78% тих, хто брав участь у виборах і в опитуванні, 10% – не підтримують, 12% – не змогли відповісти.
Водночас, серед тих, хто брав участь у виборах, але не брали участь в опитуванні президента – 56% підтримують її, 13% – не підтримують, 31% – не змогли відповісти;.
легалізацію канабісу в медичних цілях для полегшення болю важкохворих підтримують 70% тих, хто брав участь у виборах і в опитуванні, 24% – не підтримують.
Серед тих, хто брав участь у виборах, але не брали участь в опитуванні – 52% підтримують її, 28% – не підтримують, 20% – не змогли відповісти;.
ідею довічного ув’язнення за корупцію в особливо великих розмірах підтримують 81% тих, хто брав участь у виборах і в опитуванні, 16% – не підтримують.
Серед тих, хто брав участь у виборах, але не брали участь в опитуванні– 63% підтримують її, 21% – не підтримують, 16% – не визначилися;.
ідею створення вільної економічної зони на території Донецької і Луганської областей підтримують 45% тих, хто брав участь у виборах і в опитуванні, 43% – не підтримують, 12% – не визначилися.
Серед тих, хто брав участь у виборах, але не брали участь в опитуванні– 33% підтримують її, 39% – не підтримують, 28% – не визначилися.
ідею скорочення кількості народних депутатів до 300 підтримують 95% тих, хто брав участь у виборах і в опитуванні, 4% – не підтримують.
Серед тих, хто брав участь у виборах, але не брали участь в опитуванні– 81% підтримують її, 7% – не підтримують, 13% – не визначилися.
Соціологічна група «Рейтинг» в день виборів проводила дослідження 25 жовтня, у день виборів, серед населення України віком від 18 років і старші в усіх областях, крім тимчасово окупованих територій Криму та Донбасу.
Вибіркова сукупність: 9947 респондентів: у т.
1200 респондентів методом опитування: CATI (Computer Assisted Telephone Interviewing – телефонні інтерв'ю з використанням комп'ютера) на основі випадкової вибірки номерів мобільних телефонів – опитування тих, хто не голосував на виборах.
Помилка репрезентативності: не більше 2,8%, у т.
8747 респондентів, які взяли участь у виборах, на виході з 140 виборчих дільниць, відібраних випадковим чином із дотриманням принципу рівномірності.
Для випадкового відбору респондентів була застосована методика сталого кроку.
Помилка репрезентативності: не більше 1,4%.
Правових наслідків воно не матиме.
Детальніше читайте тут.
На ідею неоднозначно відреагували правники і соціологи: Комітет виборців України вважає, що опитування суперечить Виборчому кодексу; Коаліція громадських організацій РПР закликала президента відмовитися від проведення опитування.
Українців питали про покарання за корупцію, про вільну економічну зону на Донбасі, про скорочення кількості народних депутатів, про легалізацію канабісу в медичних цілях, про Будапештський меморандум.
Координатором президентського опитування став музичний редактор «Кварталу» Артем Гагарін.
За його словами, волонтер навіть заохочував його до цього, щоб «зробити статистику».