Зеленський підписав закон про відтермінування введення касових апаратів для ФОПів
Зеленський підписав закон про відтермінування введення касових апаратів для ФОПів

Зеленський підписав закон про відтермінування введення касових апаратів для ФОПів

Президент підписав закон щодо відтермінування використання касових апаратів / фото ua.depositphotos.com

Президент Володимир Зеленський підписав закон щодо відтермінування до 2022 року використання касових апаратів платниками єдиного податку.

Як повідомляє прес-служба Офісу президента, Зеленський підписав закон "Про внесення змін до Податкового кодексу України та інших законів України щодо лібералізації застосування реєстраторів розрахункових операцій платниками єдиного податку та скасування механізму компенсації покупцям (споживачам) за скаргами щодо порушення встановленого порядку проведення розрахункових операцій частини суми застосованих штрафних санкцій" № 1017-ІХ, який Верховна Рада ухвалила 1 грудня 2020 року.

Закон визначає граничні обсяги доходів, неперевищення яких є однією з умов застосування суб’єктами спрощеної системи оподаткування відповідних груп платників єдиного податку, зважаючи на встановлені законом розміри мінімальної заробітної плати, що дасть змогу враховувати під час реалізації відповідних норм зміни в економічній ситуації.

Крім того, виключено норми щодо застосування механізму компенсації покупцям (споживачам) за скаргами щодо порушення встановленого порядку проведення розрахункових операцій частини суми застосованих до суб’єктів господарювання штрафних (фінансових) санкцій.

До 1 січня 2022 року відтерміновано обов’язкове застосування РРО (ПРРО) для фізичних осіб-підприємців, які є платниками єдиного податку другої - четвертої груп та обсяг доходу яких протягом календарного року не перевищує граничного обсягу доходу, встановленого для першої групи платників єдиного податку, крім тих, які провадять діяльність у сферах з істотними ризиками ухилення від оподаткування.

Документ скасовує штрафні санкції за невідповідність готівкових коштів на місці проведення розрахунків сумі коштів, зазначеній у денному звіті РРО, та за відсутність попереднього програмування товарів у реєстраторах розрахункових операцій (програмних реєстраторах розрахункових операцій).

Також до 1 січня 2022 року продовжено застосування понижених розмірів фінансових санкцій за порушення суб’єктами господарювання окремих вимог закону щодо використання РРО (ПРРО) під час проведення розрахункових операцій.

Введення касових апаратів для ФОПів: що цьому передувало

  • Впровадження в Україні програмних реєстраторів розрахункових операцій (РРО) має відбуватися в три етапи. Перший етап стартував 1 серпня, і він передбачав добровільне встановлення додатку РРО бізнесом у 2020 році.
  • Другий етап мав розпочатися 1 січня 2021 року, коли сфера використання PPO буде розширена на критичні, так звані ризиковані, сфери бізнесу. Це стосується лише текстильних товарів, що були в користуванні, готельного, ресторанного бізнесу, торгівлі через інтернет. Це сфери бізнесу, які несуть найбільші ризики приховування операцій.
  • Третій етап з 1 квітня 2021 року передбачив впровадження РРО для всіх фізосіб-підприємців другої і третьої групи.

Читайте останні новини України та світу на каналі УНІАН в Telegram

Автор: Вікторія Токарєва

Джерело матеріала
loader
loader