Венеціанська комісія дала рекомендації щодо реформування КСУ
Венеціанська комісія дала рекомендації щодо реформування КСУ

Венеціанська комісія дала рекомендації щодо реформування КСУ

Венеціанська комісія оприлюднила своє рішення щодо реформи Конституційного суду України, надавши конкретні рекомендації.

– Парламенту слід розглянути можливість чіткіше висловити свій передбачуваний намір обмежити обсяг сфер КС з конкретних питань, порушених сторонами, – йдеться в рішенні.

ВК також рекомендує зобов’язати КС вказати конкретні причини визнання неконституційним кожного окремого положення закону. Дисциплінарна процедура повинна регулюватися законом про КС з більш докладними деталями, викладеними в Правилах процедури.

Варто дати більш чітке і докладний визначення конфлікту інтересів.

– Рішення про (само) відвід і їх обгрунтування повинні бути чітко викладені в основному рішенні суду або окремим публічним процесуальним рішенням чи постановою.

Вимогу кворуму повинно бути зменшено в тих випадках, коли його немає через відведення суддів, – відзначають в ВК.

Парламенту слід розглянути можливість ухвалення закону, що деталізує наслідки для суддів КС за недотримання положення закону про відкликання, зокрема про порушення публічного дисциплінарного провадження та рішень щодо суддів КСУ.

Читайте:Венеціанська комісія дала оцінку рішенню КСУ

Венеціанська комісія рекомендує заповнити вакансії в КС тільки після поліпшення системи призначень.

З метою деполітизації складу КС судді за депутатською квотою повинні обиратися кваліфікованою більшістю. Для цього на більш пізньому етапі буде потрібна конституційна поправка. Корисною практичною мірою було б те, щоб новопризначені судді КС пройшли спеціальну, зокрема, міжнародну підготовку з тлумачення конституційних питань.

У процесі реформування КС з ним слід належним чином проводити консультації з усіх аспектів реформи. У світлі конкретної ситуації в Україні Конституційному суду слід проявляти деяку стриманість, якщо змінені положення будуть оскаржені в суді. ВК готова допомогти в цьому питанні.

Рішення КСУ про скасування відповідальності

27 жовтня Конституційний суд України визнав неконституційною статтю 366-1 Кримінального кодексу, яка передбачає покарання за декларування недостовірної інформації.

Через це низку справ, які пов’язані з недостовірною інформацією у деклараціях, закрили.

Тоді президент Володимир Зеленський вніс до Верховної Ради законопроект, у якому запропонував звільнити суддів, які ухвалили це рішення.

Але пізніше комітет з питань правоохоронної діяльності напрацював компромісний варіант, який не передбачає відновлення кримінальної відповідальності, але все ж пропонує карати службовців в інший спосіб.

Теги за темою
Конституційний суд
Джерело матеріала
loader
loader