/https%3A%2F%2Fs3.eu-central-1.amazonaws.com%2Fmedia.my.ua%2Fadmin%2Fc7a5c08b-0745-4a5a-950d-fba5d1481740.jpeg)
Порошенко святкує: «Господь почув наші молитви»
15 грудня – дата, яка назавжди закарбована в українській історії. Петро Порошенко доклав всіх зусиль, щоб в цей день два роки тому народилась автокефальна Православна церква України
П’ятий президент України Петро Порошенко згадав, як два роки тому у 2018 році сотні людей молилися під стінами Софії Київської і Господь почув ці молитви – серед світових незалежних церков з’явилася українська.
Власна церква – це один з головних елементів незалежної держави, гарантія дотримання духовної свободи.
Було багато противників створення автокефальної української церкви, були ті, хто не вірив, що вона вистоїть. Але під мудрим керівництвом митрополита Епіфанія ПЦУ не лише продовжила жити, але й зміцніла та здобула заслужену по праву повагу серед православних Церков-Сестер.
Порошенко вітає всю велику православну українську спільноту з річницею проведення Об’єднавчого Собору.
Він подякував за значну підтримку та визнання Патріарху Варфоломію, за працю митрополиту Епіфанію, всім ієрархам та всім громадянам України та українцям за її межами за щирі молитви.
/https%3A%2F%2Fs3.eu-central-1.amazonaws.com%2Fmedia.my.ua%2Fadmin%2F3fe102ea-8d3c-4405-9e4f-fa107874a497.jpeg)
«Щоб перемогла віра і молитви вірян, потрібно було здійснити велику складну роботу керівникові держави та його помічникам. Саме це вдалося Петру Порошенко. І в історії України та її Церкви визначним буде саме його прізвище та ця дата величної події. Це вже історичний факт, який нікому не під силу спростувати» - прокоментували вітання екс-президента у Facebook.
/https%3A%2F%2Fs3.eu-central-1.amazonaws.com%2Fmedia.my.ua%2Fadmin%2F611f1f0a-b6d1-4a0c-abbf-3c6903e65d2c.jpeg)
Читайте нас в Telegram та Viber!
Православну церкву України поступово офіційно визнають у світі.
Першими це зробили в Греції. Елладська церква на соборі ієрархів ще в жовтні 2019 року визнала ПЦУ. Після цих дій Російська православна церква розірвала церковне спілкування з її представниками.
Наступним ПЦУ визнав Олександрійський патріархат. Він займає друге місце в диптиху (офіційному списку) православних церков. Всього їх 15.
Українську автокефальну церкву визнала Кіпрська церква. Вона займає 10 місце у диптиху.
Визнання церкви означає, що предстоятелі інших церков згадують ім’я керівника помісної церкви у переліку православних церков – диптиху та можуть вести з ним церковне спілкування.
Болгарська православна церква визнала ПЦУ та включила ім’я предстоятеля Епіфанія до диптиху, оскільки патріарх Неофіт впевнений, що кожна незалежна держава має право на незалежну церкву.
Грузинська православна церква ще не визначилась стосовно свого ставлення до ПЦУ. Представники повідомили, що на священному синоді приймуть спільне рішення. Синод зазвичай проводиться двічі на рік – взимку та влітку. Але питання постійно відкладають.
Московський патріархат ПЦУ не визнав та назвав такі дії розколом.
Портал MY.UA писав що архієпископ Хризостом ІІ, який очолює Кіпрську церкву, заявив, що їхньому прикладу у справі ПЦУ мають послідувати всі православні церкви.
Андріївську церкву в Києві урочисто відкрили після реставрації. Як відбувалася перша служба читайте на порталі MY.UA.
Приєднуйтесь до нас в Twitter
Слідкуйте за нами в Flipboard

