Лікар назвав два шляхи формування колективного імунітету від коронавірусу
Лікар назвав два шляхи формування колективного імунітету від коронавірусу

Лікар назвав два шляхи формування колективного імунітету від коронавірусу

Експерт назвав два шляхи формування колективного імунітету / фото УНІАН

Епідемія коронавірусу в Україні може бути зупинена лише в тому випадку, якщо дві третини населення матимуть імунітет до хвороби.

Про це в ефірі Апостроф TV заявив лікар, глава Національної медичної палати України Сергій Кравченко. За його словами, є два шляхи отримання колективного імунітету. Перший - коли населення природно хворіє, і з'являється імунітет. Другий - це робиться штучним шляхом за рахунок вакцинації.

"Для того, щоб ми вплинули на інтенсивність поширення хвороби, яка є основним показником, треба на першому етапі мати третину населення з імунітетом. Для того, щоб подолати пандемію в цілому, нам треба мати, як мінімум, дві третини населення з відповідним імунітетом. Краще, щоб це було понад 70%", - зазначив Кравченко.

Він підкреслив, що вакцинація в цьому випадку є пріоритетним методом формування колективного імунітету.

Вакцина від коронавірусу: коли буде в Україні?

  • Розробники німецької фармацевтичної компанії BioNTech спільно з американською корпорацією Pfizer домоглися в третій фазі випробувань вакцини високого показника ефективності. У випробуваннях брали участь 43 538 добровольців, яким вводили вакцину і плацебо. Серед усіх учасників випробувань захворіли на коронавірусну інфекцію 94 людини. За даними виробників, серйозних побічних дій вакцини під час досліджень не виявлено.
  • Згідно з наявними прогнозами, компанії виготовлять 50 мільйонів доз вакцини у 2020 році і понад одного мільярда - в 2021-му.
  • Президент України Володимир Зеленський попросив канцлерку Німеччини Ангелу Меркель врахувати інтереси України при плануванні поставок майбутньої вакцини від COVID-19.
  • В середині листопада 2020 року головний інфекційний лікар США Ентоні Фаучі заявив, що, згідно з попередніми даними, вакцина від американською біотехнологічної компанії The Moderna є ефективною проти COVID-19 на 94,5%. Він зазначив, що вакцинація може розпочатися у другій половині грудня.
  • 18 листопада в МОЗ заявили, що близько 4 мільйонів українців отримають безкоштовне щеплення від COVID-19 у першій половині 2021 року. Пізнішу у відомстві уточнили, що для повноцінного захисту від коронавірусу потрібно буде отримати дві дози вакцини, ціна однієї складе 7 доларів.
  • В.о. генерального директора Центру громадського здоров'я Міністерства охорони здоров’я Ігор Кузін повідомив, що Україна може отримати першу партію вакцини від COVID-19 в середині або наприкінці січня 2021 року.
  • У Великій Британії вже почали вакцинацію від коронавірусу.
  • В Україні вже затвердили план вакцинації населення. В уряді зазначили, що план буде оновлюватися в залежності від вихідних даних. 
  • Президент України Володимир Зеленський поставив міністру охорони здоров'я Максиму Степанову завдання отримати вакцину до кінця зими.

Читайте останні новини України та світу на каналі УНІАН в Telegram

Автор: Андрій Василюк

Джерело матеріала
loader
loader