На вимогу МВФ уряд взявся за повернення активів збанкрутілих банків
На вимогу МВФ уряд взявся за повернення активів збанкрутілих банків

На вимогу МВФ уряд взявся за повернення активів збанкрутілих банків

Кабінет міністрів утворив міжвідомчу робочу групу з питань повернення активів збанкрутілих банків. Також затверджений посадовий склад та положення про групу.

Постанова ухвалена під час засідання уряду 24 лютого, інформує "РБК-Україна".

Згідно з постановою, групу очолить прем’єр-міністр України. Заступником буде голова Національного банку (за згодою).

Також до групи увійдуть міністр розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства, міністр юстиції (заступник керівника), генеральний прокурор (за згодою), заступник керівника Офісу президента (за згодою), директор Національного антикорупційного бюро (за згодою), директор - розпорядник Фонду гарантування вкладів фізичних осіб (за згодою).

"Робоча група створюється з метою забезпечення належного виконання положень п. 19.b Меморандуму про економічну та фінансову політику за діючою програмою Стенд-бай з Міжнародним валютним фондом та із урахуванням обговорень, які проводяться з представниками МВФ в рамках поточної роботи місії МВФ в Україні", - йдеться в пояснювальній записці до проєкту .

Крім того, створення робочої групи викликане необхідністю інтенсифікувати роботу щодо напрацювання комплексу заходів по зменшенню витрат держави на збанкрутілі банки, заходів щодо поліпшення повернення активів колишніх власників збанкрутілих банків та пов’язаних з ними осіб.

Нагадаємо, як розповідав радник президента України з питань економіки Олег Устенко, Україна перебуває в програмі stand by на $5 млрд, з яких ми вже отримали трохи більш ніж $2 млрд у межах першого траншу. Очікується, що в цьому році Україна отримає кілька траншів від МВФ, в держбюджеті вони передбачені.

  • Перший транш за програмою stand by в розмірі 2,1 млрд доларів Україн отримала в червні 2020 року. 
  • Після виділення першого траншу було визначено чотири перегляди програми. Однак через порушення графіку програма співпраці фактично перебуває "на паузі". 

Своєю чергою, президент Володимир Зеленський впевнений, що Україна отримає наступний транш від Міжнародного валютного фонду (МВФ) до кінця 2021 року. У разі виникнення проблем, у держави є "план Б".

Відео Новини тижня: представники МВФ хочуть бачити в Україні активнішу боротьбу з корупцією

Активнішу боротьбу з корупцією хочуть бачити в Україні і представники МВФ. Майже місяць місія фонду вивчала, як Україна виконує свої зобов'язання. І врешті озвучила свої побоювання щодо втручання влади в роботу НАБУ і САП і щодо державного впливу на енергоринок. В МВФ пропонують відмовитись від обмеження цін, введених цієї зими на енерго ринку, а також хочуть ясності щодо бюджетних планів на наступний рік.

Новини тижня: представники МВФ хочуть бачити в Україні активнішу боротьбу з корупцією
ТСН. Тиждень
  • Facebook 1
  • Twitter
  • Telegram
  • Messenger
  • Viber
Автор:
Олена Вус
Джерело матеріала
loader
loader