Фіксована річна ціна на газ для населення від газопостачальних компаній почне працювати з 1 квітня, коли втратить чинність встановлена державою "стеля" в 6,99 грн за кубометр.
Про це повідомляє "Економічна правда" з посиланням на джерело в Кабміні.
Дата запуску річного тарифу обумовлена закінченням дії фіксованої урядом ціни в 6,99 грн за кубометр.
Таким чином, оператори будуть встановлювати фіксовану ціну на рік, якою зможуть користуватися споживачі. З річного тарифу можна буде в будь-який момент перейти на місячний, а потім назад на річний. Залежно від коливань ринку в різні періоди користувачі можуть вибирати найбільш економний для себе варіант.
Що цьому передувало
- З 1 січня 2021 року в Україні діє нова ціна на газ, яку запропонували постачальники газу в рамках відкриття конкурентного ринку газу.
- Газопостачальні компанії пропонують населенню України в січні купувати газ за ціною від 6,99 до 10,8 гривні за кубометр, при цьому мінімальна ціна вище грудневої ціни на 11%, а максимальна - на 20,5%.
- Крім того, з 1 січня в Україні почали діяти нові тарифи на транспортування газу.
- Національна комісія, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг (НКРЕКП), з січня 2021 року підвищила тарифи на послуги 43 газорозподільних компаній в середньому в 1,6 раза.
- З початку січня в ряді регіонів України пройшли акції протесту проти підвищення комунальних тарифів.
- Президент України Володимир Зеленський, реагуючи на масові протести населення в різних регіонах країни, доручив уряду терміново розв'язати питання з тарифами на газ для населення.
- 13 січня 2021 року Кабінет міністрів заявив про те, що пропонуватиме встановити для побутових споживачів фіксовану ціну на газ у розмірі 6,99 гривні за кубометр.
- Кабінет міністрів встановив граничну ціну на газ для побутових споживачів на рівні 6,99 гривні за кубометр.
- 18 січня 2021 року в Україні ввели граничний тариф на розподіл газу.
- 27 січня 2021 року Кабінет Міністрів України розширив дію граничної ціни на природний газ.
Читайте останні новини України та світу на каналі УНІАН в Telegram
Автор: УНІАН