"У заблокованому аеропорту Сімферополя мене вперше в житті назвали бандерівцем" – Порошенко поділився спогадами про події у Криму 2014 року
"У заблокованому аеропорту Сімферополя мене вперше в житті назвали бандерівцем" – Порошенко поділився спогадами про події у Криму 2014 року

"У заблокованому аеропорту Сімферополя мене вперше в житті назвали бандерівцем" – Порошенко поділився спогадами про події у Криму 2014 року

П’ятий Президент, лідер партії "Європейська Солідарність" Петро Порошенко у статті для "Української правди" поділився спогадами про драматичні події в Криму наприкінці лютого 2014 року. 

"У тому, що замисел відтяти Крим у голові у росіян народився задовго до 2014 року, сумнівів тепер немає ні в кого. Тоді ж, наприкінці зими чотирнадцятого у нас була надія. Ми хотіли вірити, що в Криму підняла голову лише місцева п’ята колона. Що Москва її підбурює, але не наважиться на пряме військове втручання. Що шляхом діалогу з місцевою кримською елітою вдасться взяти ситуацію під контроль", – пояснює Петро Порошенко.

Також лідер "ЄС" розповів як тоді йому вдалося вибратися із летовища аеропорту. 

"У вже заблокованому російськими спецпризначенцями аеропорту Сімферополя мене вперше в житті назвали бандерівцем. Так я отримав це почесне звання, яким росіяни величали мене протягом усього мого президентства. Вибратися з летовища, оточеного озброєними російськими спецслужбовцями, вдалося з двох причин. По-перше, добре згрупувався завдяки спортивним навичкам. По-друге, ангелами-охоронцями виявилися журналісти, які зібралися в аеропорту", – згадує лідер "Європейської Солідарності".

П'ятий президент згадує, що йшов до Ради Криму з пропозицією об'єднатися і разом відновити мирний Крим, але її вже оточили російські окупанти. 

"До Верховної Ради Криму я йшов із пропозицією створити спільну робочу групу Верховної Ради України та Верховної Ради Криму і разом відновити спокій в Криму. Безумовно і тільки на основі територіальної цілісності України", – наголошує Порошенко.

"У кількох коротких виступах, у тому числі і перед агресивним натовпом, я неодмінно наголошував, що Крим — це Україна, і ніяк інакше. Утім, зайти до порожньої Верховної Ради (бо насправді жодних! голосувань там не відбувалося) я так і не зміг. Її вже оточили зелені чоловічки з дулами автоматів, що стирчали з-під одягу, і виразним російським акцентом — чи то московським, чи то рязанським, чи то нижегородським", – пише Порошенко.

"З висоти прожитих років ясно, що в тій ситуації альтернативи застосуванню сили не було. Але саме сил і бракувало. Армію невпинно скорочували з 1991 року. А за чотири роки президентства Януковича російська агентура остаточно доруйнувала оборону. Від Збройних Сил залишили тільки назву. Що могли — розпродали, що не змогли вторгувати — розкурочили і розкомплектували. Шини поспускали, баки осушили, техніку вивели з ладу, людей скоротили і деморалізували", – зазначає п’ятий Президент.

"Це мають знати усі, в тому числі й актори, які трагічної для України весни 2014 року знімалися в російській комедії і торочили, ніби ми один народ, а тепер кумедно тупотять ніжкою, хто здав Крим", – зауважив Петро Порошенко

"Знадобилися роки, щоб відновити армію. І потрібні ще десятиліття, щоб зміцнити її до рівня, більш-менш паритетного з російськими збройними силами. Для цього нам треба стати повноправними членами НАТО", – резюмує лідер "Європейської Солідарності". 

Нагадаємо, раніше міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба зазначив, що в межах "Кримської платформи" намагатимуться обмежити можливості для "російського свавілля у Криму".

Джерело матеріала
loader
loader