Генпродюсер «112 Україна» Марчевський знявся з парламентських виборів
Генпродюсер «112 Україна» Марчевський знявся з парламентських виборів

Генпродюсер «112 Україна» Марчевський знявся з парламентських виборів

Генпродюсер «112 Україна» Марчевський знявся з парламентських виборів

Генеральний продюсер «112 Україна», кандидат у народні депутати від партії «Опозиційна платформа – За життя» Артем Марчевський 15 березня зняв свою кандидатуру з проміжних парламентських виборів. Про це він написав у Facebook.

Своє рішення він пояснив тим, що його батьки захворіли на COVID-19 у важкій формі.

«Мені довелося перервати роботу на окрузі й екстрено повернутися до Києва. У моїх батьків підтвердився COVID-19 і, на жаль, у зв'язку з низкою хронічних захворювань, протікає він в дуже важкій формі. Як син, я сьогодні повинен бути поруч з мамою і татом, їх здоров'я зараз важливіше політичної боротьби. Як чоловік – я не маю права цю політичну боротьбу продовжувати "на відстані", це не чесно по відношенню до людей», – розповів Марчевський.

Він уже подав заяву про зняття своєї кандидатури до Центральної виборчої комісії.

Генпродюсер «112 Україна» Марчевський знявся з парламентських виборів - Фото 2

Артем Марчевський балотувався по виборчому округу №50 у Донецькій області. На цьому округу також балотується Валентин Рибін, адвокат проросійського блогера Анатолія Шарія та бразильця Рафаеля Лусваргі, який воював на боці бойовиків на Донбасі. 15 лютого 2021 року дитячу кардіохірургиню, волонтерку, підозрювану в справі про вбивство журналіста Павла Шеремета Юлію Кузьменко висунула партія «Європейська солідарність» в окрузі №50 на Донеччині. Центральна виборча комісія зареєструвала її 1 березня. Довибори відбудуться 28 березня 2021 року.

Нагадаємо, президент Володимир Зеленський ввів у дію рішення РНБОУ від 2 лютого 2021 року «Про застосування персональних спеціальних економічних та інших обмежувальних заходів (санкцій)». Воно передбачає запровадження санкцій проти народного депутата України Тараса Козака та компаній, які володіють ліцензіями телеканалів «групи Медведчука» — «112 Україна», NewsOne і ZIK. Санкції запроваджені на п’ять років.

Головне слідче управління Служби безпеки України з липня 2019 року розслідує проти Віктора Медведчука та Тараса Козака кримінальні провадження – за ч. 1 ст.111 (підготовка до державної зради), ч. 3 ст. 206-2 (заволодіння корпоративними правами юридичних осіб для створення медіаресурсу), ч. 3 ст. 209 (легалізація злочинних доходів) Кримінального кодексу України. Правоохоронці також розслідують можливу причетність бенефіціарних власників низки українських медіаресурсів до фінансування оборонного комплексу РФ (ч. 2 ст. 258-5 «фінансування тероризму»). Міністр культури і інформаційної політики Олександр Ткаченко заявив, що Росія опосередковано фінансувала телеканали «112 Україна», ZIK і NewsOne, щонайменше, на етапі їх придбання.

За даними Zn.ua, підставою для запровадження санкцій проти Тараса Козака та каналів стало розслідування спецслужб України, яким встановили, що схеми з поставками вугілля з окупованих районів Донецької та Луганської областей сприяють фінансуванню тероризму. «Українська правда», своєю чергою, повідомила, що компанія «Торговый дом "Донские угли"», яка працює в окупованих районах Луганської області, фінансує телеканали «групи Медведчука».  

Власник медіахолдингу «Новини» Тарас Козак назвав дії РНБО незаконними, а рішення про санкції актом цензури. У заяві каналів групи «Медведчука», що з’явилась на сайті «112 Україна», рішення РНБО називають «решением об уничтожении трех оппозиционных телеканалов» та «политической расправой над неугодными СМИ». Канали, йдеться в заяві, «намерены бороться за свое право вещать для украинцев, доносить правду до граждан и быть в эфире». Однак автори заяви не уточнили, про які методи боротьби йдеться.

4 лютого перший заступник голови Національної ради з питань телерадіомовлення Валентин Коваль повідомив, що в усіх регіонах України провайдери вимкнули телеканали «112 Україна», ZIK і NewsOne — як на супутнику, так і в кабелі. Регулятор контролює виконання рішення РНБО, оскільки це зона відповідальності Нацради. Телеканали продовжують транслювати свої ефіри на YouTube. Міністерство культури та інформаційної політики раніше повідомило, що направить до компанії запит з проханням заблокувати сторінки телеканалів.

5 лютого сайти телеканалів «112 Україна», NewsOne та ZIK повідомили, що більше не можуть використовувати власні доменні імена. Вони відтепер доступні на резервних адресах zikua.tv, 112ua.tv и newsoneua.tv.

Фото: Артем Марчевський / Facebook

Теги за темою
Новини вибори Опозиційна платформа - За життя Інфопростір
Джерело матеріала
loader
loader