Потураєв: Законопроєкт «Про медіа» буде доопрацьовано до середини травня
Потураєв: Законопроєкт «Про медіа» буде доопрацьовано до середини травня

Потураєв: Законопроєкт «Про медіа» буде доопрацьовано до середини травня

Потураєв: Законопроєкт «Про медіа» буде доопрацьовано до середини травня
Потураєв: Законопроєкт «Про медіа» буде доопрацьовано до середини травня

Голова Комітету Верховної Ради з питань гуманітарної та інформаційної політики, нардеп від «Слуги народу» Микита Потураєв заявив, що розробка законопроєкту «Про медіа» перебуває вже на фінальному етапі, цю роботу має бути закінчено до середини травня. Про це Потураєв заявив в інтерв'ю Укрінформу.

«Розробка законопроєкту перебуває вже на фінальному етапі. Зараз закінчується доопрацювання тих змін, які ми погодилися до нього внести вже після остаточного раунду переговорів зі стейкхолдерами, зацікавленими сторонами. Я думаю, що цю роботу буде закінчено десь приблизно в середині травня. І я не хотів би зволікати з передачею цього законопроєкту в залу через те, зокрема, що він є частиною наших зобов’язань перед Європейським Союзом», – зазначив Потураєв.

Голова комітету також висловив сподівання, що на голосування до сесійної зали Ради законопроєкт потрапить у червні або на початку наступної сесії у вересні. Водночас Потураєв не виключив, що буде дуже багато поправок до законопроєкту і гальмування його розгляду.

«Щонайменше одна фракція точно буде засипати його поправками. Це ОПЗЖ, тут можна чітко говорити, тому що вони з самого початку були проти законопроєкту «Про медіа», хоча знову-таки – він не обмежує свободи і права медіа, а навпаки – значно ефективніше їх захищає. Я не бачив би ніяких підстав боротися проти цього закону, політичних у тому числі», – сказав депутат.

2 липня 2020 року у Верховній Раді зареєстрували доопрацьований законопроєкт «Про медіа» № 2693-д.

Під час експертних дискусій про законопроєкт конкретні зауваження та побажання щодо регулювання онлайн-медіа та повноважень регулятора та органу співрегулювання висловили українські та міжнародні експерти. Свою підтримку законопроєкту з деякими застереженнями щодо проблемних положень висловив медіарух «Медіа за усвідомлений вибір». Ухвалити законопроєкт у першому читанні закликали Незалежна медійна рада та Національна асоціація медіа, тоді як «Укртелемережа» та Асоціація правовласників і постачальників контенту запропонували його доопрацювати.

Свої пропозиції до законопроєкту публічно надали «Детектор медіа» та Інститут масової інформації.

4 вересня 2020 року дві великі медіагрупи – «1+1 медіа» та «Медіа Група Україна» – випустили спільну заяву з критичною оцінкою окремих норм законопроєкту. Зокрема, їх непокоїть розширення повноважень Національної ради з питань телебачення і радіомовлення та запровадження нових санкцій. Водночас група «1+1 медіа» підтримала наміри народних депутатів уперше законодавчо відрегулювати сферу онлайн-медіа в Україні.

27 листопада 2020 року заступник керівника Офісу президента Кирило Тимошенко сказав, що в Україні ухвалять законопроєкт про медіа, коли виправлять у ньому всі недоліки й узгодять документ з представниками медіаринку.

Фото: «Детектор Медіа»

Теги за темою
Верховна Рада Новини Законопроект Інфопростір
Джерело матеріала
loader
loader