Добудування "Північного потоку-2" можна зупинити - МЗС
Добудування "Північного потоку-2" можна зупинити - МЗС

Добудування "Північного потоку-2" можна зупинити - МЗС

Кулеба впевнений, що США зможуть зупинити добудову газопроводу / Ілюстрація REUTERS

Міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба вважає, що тільки сильна позиція Сполучених Штатів Америки може зупинити добудову "Північного потоку-2».

Про це глава МЗС сказав вчора під час телефонної розмови з конгресменом США, співголовою Конгресового українського кокуса Брайаном Фітцпатріком.

Сторони обговорили будівництво газопроводу "Північний потік-2". Кулеба подякував Фітцпатріку за його рішучу позицію щодо активізації зусиль щодо зміцнення енергетичної безпеки шляхом повного санкціонування будівництва цього проекту.

"Тільки сильна позиція американської сторони може зупинити добудову газопроводу", - підкреслив Кулеба.

Окремою темою розмови стала підготовка до саміту глав держав-членів НАТО.

За словами конгресмена США, враховуючи продовження агресивних дій Росії, Україна повинна мати можливість донести свою позицію під час саміту Альянсу у взаємоприйнятному для сторін форматі.

Співрозмовники приділили особливу увагу крокам для розвитку стратегічного партнерства України та США, зокрема, у сферах безпеки та оборони.

Вони також обговорили підтримку внутрішніх трансформацій в нашій країні для просування її європейської та євроатлантичної інтеграції.

Історія газопроводу

  • Проектом "Північний потік-2" (Nord Stream 2) передбачені будівництво і робота двох гілок газопроводу загальною потужністю 55 млрд кубометрів газу на рік від узбережжя Росії через Балтійське море до Німеччини. Засновником компанії Nord Stream 2 AG є російський "Газпром". Фінансують проект європейські компанії: французька Engie, австрійська OMV, британсько-нідерландська Shell, німецькі Uniper і Wintershall.
  • Газопровід "Північний потік-2" побудований вже більш ніж на 90%. Новий трубопровід в обхід України планувалося завершити до кінця 2019 року поряд з уже існуючим "Північним потоком-1".
  • США ввели проти "Північного потоку-2" ряд санкцій і неодноразово закликали європейських союзників і приватні компанії припинити роботи з будівництва газопроводу.
  • 7 січня 2021 року в Німеччині заснували фонд з підтримки добудови "Північного потоку-2".
  • 18 компаній вже відмовилися від участі у проекті зі спорудження газопроводу або планують це зробити через загрозу потрапити під санкції.
  • 6 лютого компанія Nord Stream 2 AG заявила про продовження робіт з прокладання труб для газопроводу.
  • 14 березня віце-президент Єврокомісії Франц Тіммерманс заявив, що Європі не потрібен газопровід "Північний потік-2". Попри це, Німеччина продовжує наполягати на завершенні проекту.
  • 19 березня держсекретар США Ентоні Блінкен закликав компанії-учасниці будівництва "Північного потоку-2" негайно припинити роботи з прокладання труб і пригрозив введенням нових санкцій.
  • Президент України Володимир Зеленський назвав російський газопровід "Північний потік-2" пасткою для країн всієї Європи.
  • 20 квітня 2021 року канцлер Німеччини Ангела Меркель заявила, що Україна має залишатися транзитною країною російського газу до Європи, попри рішення Німеччини завершити будівництво російського газопроводу "Північний потік-2".
  • 26 травня 2021 року міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба зазначив, що в справі "Північного потоку-2" Україна боротиметься за національні інтереси до кінця.

Читайте останні новини України та світу на каналі УНІАН в Telegram

Автор: Тамара Отовська

Теги за темою
Північний потік-2
Джерело матеріала
loader
loader