В РНБО розповіли про шанси України зупинити запуск "Північного потоку-2"
В РНБО розповіли про шанси України зупинити запуск "Північного потоку-2"

В РНБО розповіли про шанси України зупинити запуск "Північного потоку-2"

Українські дипломати намагаються зупинити запуск газопроводу / Ілюстрація REUTERS

Українські дипломати роблять все можливе, щоб зупинити запуск російського газопроводу "Північний потік-2".

Про це на брифінгу після сьогоднішнього засідання РНБО заявив його секретар Олексій Данилов.

"Північний потік-2" - це виклик не тільки для України, а й для Польщі, та інших держав. На жаль, у нас немає прямої можливості впливати на ці процеси, але всі наші дипломатичні співробітники залучені до цього і роблять все необхідне, щоб це припинити", – сказав він.

За словами Данилова, перешкоджати "Північному потоку-2" складно, оскільки на території Європи є потужні гравці, які зацікавлені у співпраці з РФ.

"Не потрібно недоговорювати - це Німеччина і Франція, які є безпосередніми політичними та економічними партнерами РФ, що Україні дуже неприємно... ми співпрацюємо з ними, у них свої аргументи, у нас – свої. Наша газотранспортна система досить збалансована, щоб забезпечити всі ці речі. Але коли вони ставлять на перше місце гроші, а не людей і демократію, то так і потрібно сказати про це всьому світу", – сказав Данилов.

Щодо сьогоднішньої заяви президента РФ Володимира Путіна про завершення будівництва першої нитки "Північного потоку-2" Данилов сказав, що для завершення газопроводу необхідно прокласти ще певну кількість кілометрів, провести випробування, підписати ряд документів з екологічними інституціями – для цього Росії знадобиться не один день.

Історія газопроводу

  • Проектом "Північний потік-2" (Nord Stream 2) передбачені будівництво і робота двох гілок газопроводу загальною потужністю 55 млрд кубометрів газу на рік від узбережжя Росії через Балтійське море до Німеччини. Засновником компанії Nord Stream 2 AG є російський "Газпром". Фінансують проект європейські компанії: французька Engie, австрійська OMV, британсько-нідерландська Shell, німецькі Uniper і Wintershall.
  • Газопровід "Північний потік-2" побудований вже більш ніж на 90%. Новий трубопровід в обхід України планувалося завершити до кінця 2019 року поряд з уже існуючим "Північним потоком-1".
  • США ввели проти "Північного потоку-2" ряд санкцій і неодноразово закликали європейських союзників і приватні компанії припинити роботи з будівництва газопроводу.
  • 7 січня 2021 року в Німеччині заснували фонд з підтримки добудови "Північного потоку-2".
  • 18 компаній вже відмовилися від участі у проекті зі спорудження газопроводу або планують це зробити через загрозу потрапити під санкції.
  • 6 лютого компанія Nord Stream 2 AG заявила про продовження робіт з прокладання труб для газопроводу.
  • 14 березня віце-президент Єврокомісії Франц Тіммерманс заявив, що Європі не потрібен газопровід "Північний потік-2". Попри це, Німеччина продовжує наполягати на завершенні проекту.
  • 19 березня держсекретар США Ентоні Блінкен закликав компанії-учасниці будівництва "Північного потоку-2" негайно припинити роботи з прокладання труб і пригрозив введенням нових санкцій.
  • Президент України Володимир Зеленський назвав російський газопровід "Північний потік-2" пасткою для країн всієї Європи.
  • 20 квітня 2021 року канцлер Німеччини Ангела Меркель заявила, що Україна повинна залишатися транзитною країною російського газу до Європи, попри рішення Німеччини завершити будівництво російського газопроводу "Північний потік-2".
  • 26 травня 2021 року Міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба зазначив, що в справі "Північного потоку-2" Україна боротиметься за національні інтереси до кінця.
  • 1 червня 2021 року президент України Володимир Зеленський заявив про те, що після запуску російського газопроводу "Північний потік-2" Росія зробить все можливе, щоб не продовжувати чинний контракт про транзит блакитного палива через Україну.
  • 4 червня 2021 року президент Росії Володимир Путін заявив про завершення будівництва першої нитки "Північного потоку-2".

Читайте останні новини України та світу на каналі УНІАН в Telegram

Автор: Ганна Нагорна

Теги за темою
РНБО Північний потік-2
Джерело матеріала
loader
loader