Ткаченко про ситуацію навколо УКФ: Це біль і неприємність
Ткаченко про ситуацію навколо УКФ: Це біль і неприємність

Ткаченко про ситуацію навколо УКФ: Це біль і неприємність

Ткаченко про ситуацію навколо УКФ: Це біль і неприємність

Міністр культури і інформаційної політики Олександр Ткаченко стурбований конфліктом навколо Українського культурного фонду і планує у четвер, 10 червня, обговорити з членами Наглядової ради УКФ ситуацію, яка склалася в організації.

Про це Ткаченко повідомив під час прес-конференції, присвяченій року його роботи на посаді.

«Для мене те, що почало відбуватись навколо УКФ це біль і неприємність, бо я завжди за сталість інституцій, щоб вони могли продовжувати свою роботу і підтримувати сферу культури…На жаль, ті двоє людей, на яких я покладав серйозні надії, пані Мудрак і пані Чуєва, з огляду на те, що нічого не відбувається з точки зору діяльності інших членів наглядової ради, вирішили взяти самовідвід. І очевидно, що тепер процес зажадає більш глибокого занурення, яке буде полягати не тільки в тому, щоб з'ясувати формат роботи Наглядової ради», – сказав Ткаченко.

Міністр повідомив, що вже запросив членів Наглядової ради до себе у четвер для того, щоб проговорити ситуацію і можливі зміни в закон про УКФ.

Ткаченко додав, що необхідно розробити механізм відкликання членів Наглядової ради УКФ.

«Хоча насправді УКФ працює. Він встиг закрити конкурси, які були проведені на загальну суму в 475 млн гривень», – додав Ткаченко.

7 червня голова Наглядової Ради Українського культурного фонду Лариса Мудрак склала повноваження «з огляду на ситуацію, що склалася та власну громадську позицію про самовідведення чинної Наглядової Ради Українського культурного фонду».

Також заяву на звільнення з посади членкині Наглядової Ради УКФ подала директорка Національного музею Богдана та Варвари Ханенків Катерина Чуєва.  

Рішення Мудрак та Чуєва ухвалили на тлі закликів експертів та культурних інституцій до Уряду висловити недовіру керівним органам УКФ, які «відмовляють у фінансуванні раніше затверджених проєктів».

31 травня низка експертів УКФ надіслали відкритого листа президенту Володимиру Зеленському, прем'єру Денису Шмигалю та очільнику Мінкульту Олександру Ткаченку, в якому вони висловили недовіру Наглядовій раді УКФ та закликали розпустити її.

На думку авторів листа, «нещодавні дії новообраної Наглядової ради Фонду свідчать, що принцип прозорості розподілу коштів опинився під загрозою», що засвідчує «відхилення низки проєктів без належної аргументації».

Серед підписантів письменник Андрій Любка, колишній генпродюсер ОМКФ Юлія Сінькевич, директор «Дикого театру» Ярослава Кравченко.

Перед цим близько півсотні культурних інституцій написали відкритого листа керівництву держави з вимогою розпустити Наглядову раду УКФ. Підписанти листа стверджують, що Наглядова рада УКФ відмовила їм у фінансуванні раніше затверджених проєктів.

Лист підписали Довженко-Центр, Мистецький арсенал, Київський академічний театр драми і комедії на лівому березі, ГО Культурна платформа та інші.

28 травня керівниця Довженко-Центру Олена Гончарук заявила, що Наглядова рада УКФ відхилила заявку на фінансування Фестивалю німого кіно та сучасної музики Німі ночі. За словами Гончарук, відхилення заявок пов’язане з переспрямуванням коштів на святкування Дня Незалежності України.

Скріншот відео: Міністерство культури та інформаційної політики/YouTube

Теги за темою
Новини Інфопростір
Джерело матеріала
loader
loader