Ефір "Права на владу": як куратор батальйону "Кривбас" маніпулював щодо Російсько-Української війни – ЗМІ
Ефір "Права на владу": як куратор батальйону "Кривбас" маніпулював щодо Російсько-Української війни – ЗМІ

Ефір "Права на владу": як куратор батальйону "Кривбас" маніпулював щодо Російсько-Української війни – ЗМІ

Куратора батальйону "Кривбас" Миколу Колесника спіймали на кількох відверто маніпулятивних заявах щодо Російсько-Української війни, що їх він озвучив у ефірі програми "Право на владу" на телеканалі "1+1".

Про це інформує видання "Букви" у матеріалі "Про що наговорили у "Праві на владу": фактчекінг"

Журналісти вказали на щонайменше чотири випадки досить оманливих заяв.

Заява на 7:43 – "не було тотальної мобілізації та особливого стану".

Насправді:

Протягом 2014-2015 років відбулося шість хвиль мобілізації. Планувалася ще сьома, але від неї відмовилися, адже вже вистачало залучених військовослужбовців та ситуації на фронті певним чином стабілізувалася.

У 2015 році п'ятий президент України Петро Порошенко повідомив, що за цей час до ЗСУ прийшли 210 тисяч людей. Крім власне нового особового складу, цих людей ще й необхідно було забезпечити усім необхідним – від харчування та обмундирування, до місця проживання на час несення служби.

Щодо "особливого стану" – ймовірно, мається на увазі воєнний стан – то він діяв у період з 26 листопада по 26 грудня 2018 року, після захоплення Росією українських моряків у полон біля Керченської протоки.

Після тривалих дебатів Верховна Рада погодила оголошення воєнного стану лише на 30 днів, тоді як РНБО та президент пропонували його запровадити щонайменше на 60 днів.

Заява на 7:48 – для міжнародної спільноти війна на Донбасі виглядала "як громадський конфлікт", а держава "не відреагувала зовсім ніяк".

Насправді:

  1. 27 березня 2014 року – резолюція Генасамблеї ООН № 68/262 "Територіальна цілісність України", де означені кордони України, включно з Кримом та всією територіє Донецької та Луганської областей.
  2. 19 грудня 2016 року – резолюція Генасамблеї ООН № 71/205 "Ситуація з правами людини в Автономній Республіці Крим та місті Севастополі" підтвердила актуальність згаданого вище документа. Крім того, Росія визнається окупантом українських територій.
  3. Мінські домовленості – протокол від 5 вересня 2014 року, меморандум від 19 вересня 2014 року та комплекс заходів від 12 лютого 2015 року – також закріпили статус Росії як сторони конфлікту.
  4. 3 березня 2014 року МЗС України у офіційній заяві перерахувало двосторонні угоди між Росією та Україною, які були порушені в односторонньому порядку діями першої.
  5. 15 квітня 2014 року – ухвалений закон "Про забезпечення прав і свобод громадян та правовий режим на тимчасово окупованій території України", що визначав статус території України, тимчасово окупованої Росією та дату початку окупації як 20 лютого 2014 року.

"За таких умов Україною було вжито достатніх заходів щодо визначення статусу подій в Криму та на Сході України як військово-політичної агресії Росії, а не громадянської війни", – наголошує автор фактчекінгу.

Заява на 10:12 – що "попередній президент звинуватив батальйон "Кривбас" у боягузтві за Дебальцево".

Насправді:

Згадані слова належать колишньому начальнику Генерального штабу ЗСУ Віктору Муженку.

Заява на 15:05 – що кримінальні справи проти окупантів почали порушувати лише після репортажу журанлістів телеканалу "1+1" у 2021 році.

Насправді:

За даними голови СБУ Івана Баканова, протягом 7 років – від 2014-го і до 2021-го – службою було відкрито 16,6 тис. кримінальних справ за щодо державної зради та тероризму

Теги за темою
російська агресія пропаганда Журналісти
Джерело матеріала
loader
loader