Верховна Рада скасувала знижену 14%-ву ставку податку на додану вартість (ПДВ) на операції з постачання низки сільськогосподарської продукції, повернувши колишню 20%-ву ставку податку.
Як передає кореспондент УНІАН, за прийняття законопроекту "Про внесення змін до Податкового кодексу про ставку податку на додану вартість при оподаткуванні операцій з постачання окремих видів сільськогосподарської продукції" (№5425-д) за основу і в цілому проголосували 309 народних депутатів при необхідному мінімумі у 226 голосів.
Законом, зокрема, відновлюється ставка ПДВ 20% при оподаткуванні операцій з постачання та ввезення в Україну: великої рогатої худоби, свиней, овець, цільного молока, жита, вівса, насіння льону, насіння і плодів олійних культур, а також цукрових буряків.
При цьому 14%-ва ставка ПДВ залишається при операціях з постачання пшениці та меслина, ячменю, кукурудзи, соєвих бобів, насіння ріпаку і соняшнику, які є найбільш експортно орієнтованими та найчастіше фігурують в податкових "скрутках". Боротися з цими схемами й була покликана знижена ставка, щоб несумлінним експортерам, які експортують зерно і разом з ним інші товари, було б невигідно вимагати від держави відшкодування ПДВ за поставки зерна.
У пояснювальній записці зазначається, що закон спрямований на усунення ризиків підвищення цін на продукти харчування та сприятиме стабільності цінової ситуації на товарних ринках. Також документ націлений на створення рівних і справедливих умов оподаткування ПДВ для сільгоспвиробників і підприємств переробної галузі.
Зниження ставки ПДВ
- 22 лютого президент України Володимир Зеленський підписав закон про зниження ставки ПДВ з 20% до 14% на операції з постачання на митній території України та ввезення в країну окремих видів сільськогосподарської продукції.
- Право на знижену процентну ставку ПДВ отримали такі види продукції: Велика рогата худоба, свині, пшениця, жито, ячмінь, овес, кукурудза, соєві боби, насіння льону, ріпаку, насіння соняшнику, насіння і плоди інших олійних культур, цукровий буряк та ін.
- При цьому бізнес-спільнота наголошувала, що до цього переліку не мало потрапити молоко-сировина.
- Пізніше голова Комітету Верховної Ради з питань фінансів, податкової та митної політики Данило Гетманцев заявив, що переробна галузь несе "шокуючі" збитки після зниження ПДВ на деякі види сировини.
Читайте останні новини України та світу на каналі УНІАН в Telegram
Автор: Ганна Нагорна