Більше прожиткового мінімуму: українці з 1 липня повинні платити податок на нерухомість
Повідомлення-рішення українці повинні були отримати до початку липня поточного року.
Про це повідомляється на сайті Державної податкової служби.
Принцип оподаткування
У 2021 році податок був визначений у розмірі 4 723 гривні. Зазначається, що в якості орієнтира в Державній податковій службі використовували встановлений розмір мінімальної заробітної плати.
Нагадаємо, згідно із Законом України "Про Державний бюджет України на 2021 рік" від 15 грудня 2020 року розмір заробітної плати працівника за повністю виконану місячну (годинну) норму праці не може бути нижчим за розмір мінімальної зарплати, тобто з 1 січня 2021 р. — не менше ніж 6000 грн.
При цьому рахунок буде представлений не за поточний, а за минулий рік.
Відзначається, що в 2021 році податок на нерухомість складе 4 723 грн, виходячи зі встановленого на 1 січня 2020 розміру мінімальної заробітної плати. Рахунок при цьому буде виставлений за минулий рік.
Хто заплатить більше
Так, громадяни повинні будуть заплатити ща кожен квадратний метр понад норму. Для квартир норма становить 60 квадратних метрів, для будинків – 120 квадратних метрів. Кількість домогосподарств, якими володіє людина, враховуватися не буде.
Для різних типів нерухомості норма не повинна перевищувати 180 квадратних метрів. За кожен квадрат вище норми доведеться доплатити.
До речі, нововведення стосуються не тільки громадян України. Так, згідно із законодавством, нерезиденти, які є власниками квартир або будинків на території України, також повинні будуть сплатити податок.
За дітей та непрацездатних осіб податок оплачується опікунами.
Якщо нерухомість перебуває у спільній власності, кожна фізична особа-власник буде зобов'язана заплатити свою частку податку.
Якщо площа житла перевищує п'ятикратний розмір неоподатковуваної площі (300 кв. м., для житлового будинку - 600 кв.м), платники можуть скористатися пільгами, передбаченими податковою службою України.
Раніше портал MY.UA повідомляв про підвищенні пенсій, нових тарифах і запуску ринку землі: що зміниться з 1 липня.
Також ми писали, про нову ціну на газ: компанії оприлюднили річні фіксовані тарифи.
Щоб не пропустити найцікавіші новини - читайте нас в Telegram і Viber