/https%3A%2F%2Fs3.eu-central-1.amazonaws.com%2Fmedia.my.ua%2Fadmin%2Ffb403130-807a-4da4-be6e-0579470d5a28.png)
Банківські платежі по-новому: парламент прийняв революційний закон
Відповідно до закону, прийнятого Верховною Радою, в Україні незабаром серйозно зміниться проведення банківських платежів, а інформація по рахунках клієнтів фінустанов стане доступною.
Такі нововведення передбачені в рамках адаптації української платіжної системи до європейської, пояснює Главком.
Подробиці про прийнятий закон
Йдеться про закон "Про платіжні послуги", зміни, передбачені яким, дадуть підстави інтегрувати платіжну систему України в платіжну систему ЄС.
Прийняття цього закону означає, що фінансові операції, включно з переказами грошей, відкриттям і обслуговуванням рахунків, зняттям готівки з рахунків, переказом з карти на карту і переказом грошей без відкриття рахунку, з видачею кредиту і щомісячними внесками по ньому, випуском електронних грошей і операціями з ними будуть вважатися платіжними послугами.
/https%3A%2F%2Fs3.eu-central-1.amazonaws.com%2Fmedia.my.ua%2Fadmin%2Fa7157043-e5e1-49df-9889-9c054b8bbdf5.jpeg)
Нефінансовими платіжними послугами вважатимуть ініціювання платіжних операцій та надання інформації з рахунків клієнтів. Обмежені фінансові платіжні послуги - це платежі за квитки і за компослуги.
Так як всі ці операції віднесуть до послуг, то, відповідно, за них доведеться платити. Згідно з текстом закону, сума комісії за платіжну послугу не зможе перевищувати 20% від мінімальної зарплати (1,2 тис.грн.).
/https%3A%2F%2Fs3.eu-central-1.amazonaws.com%2Fmedia.my.ua%2Fadmin%2F6cca8908-0e0c-4607-b9a1-215a1cc4a687.jpeg)
Варто зазначити, що надавачами платіжних послуг тепер зможуть бути не тільки банки, а й ряд спеціальних платіжних установ та установ з нефінансовими послугами, а також, органи держвлади та місцевої влади, поштові оператори, Національний банк, якщо вони мають відповідну ліцензію.
Крім того, платіжну картку тепер зможуть випускати на поштах, в торгових мережах, кредитних спілках і ломбардах.
Що дадуть перераховані зміни
З причини таких змін очікується зростання конкуренції на ринку з подальшим зниженням тарифів на платіжні послуги. Проте надійність нових гравців на фінансовому ринку буде нижчою, ніж у банків.
Раніше MY.UA повідомляв про те, що VISA і "ПриватБанк" візьмуться за забезпечення безпеки.
Також ми писали, що українці можуть повернути собі частину грошей за іпотеку і страховку.
Щоб не пропустити найцікавіші новини - читайте нас в Telegram і Viber.

