Особливу увагу в МВФ обіцяють приділити найбільш бідним і вразливим країнам.
Рада керівників Міжнародного валютного фондуу понеділок, 2 серпня, схвалила виділення на відновлення глобальної економіки 456 мільярдів спеціальних прав запозичення (СПЗ), еквівалентних 650 мільярдам доларів США.
Про це повідомляється на сайті МВФ.
"Це історичне рішення - найбільший розподіл СПЗ в історії МВФ і стимуляція світової економіки під час безпрецедентної кризи", - йдеться в заяві директорки-розпорядниці МВФ Крісталіни Георгієвої.
За її словами, розподіл СПЗ "принесе користь всім членам, дозволить задовольнити довгострокову глобальну потребу в резервах, зміцнить довіру і сприятиме стійкості і стабільності світової економіки",
Георгієва наголосила на тому, що кошти МВФ "особливо допоможуть найбільш уразливим країнам, які намагаються впоратися з наслідками кризи COVID-19".
Загальний розподіл СПЗ набуде чинності 23 серпня 2021 року. Новостворені СПЗ розподілять між членами МВФ пропорційно їхнім квотам у фонді.
Близько 275 мільярдів доларів підуть ринкам і країнам, що розвиваються, зокрема державам з низькими доходами.
"Ми продовжимо активно взаємодіяти з нашими членами, щоб визначити життєздатні варіанти добровільного перенаправлення СПЗ з багатших в бідніші і вразливіші країни-члени", - вказала директорка-розпорядниця МВФ.
МВФ також вивчає інші варіанти надання допомоги біднішим і більш уразливим країнам в їхніх зусиллях з відновлення після пандемії.
"Можна розглянути можливість створення нового трасту (...) для забезпечення більш стійкого і стабільного зростання в середньостроковій перспективі", - йдеться у повідомленні МВФ.
Як повідомлялося, місія МВФ відновить роботу в Україні вже у вересні.