Після того як Рада прийняла закон про біткоїн, гривня залишається єдиним засобом платежу в Україні.
Таку заяву зробив голова Національного банку України Кирило Шевченко в Facebook.
За словами Шевченка, після прийняття закону про віртуальні активи в Україні з'явилася можливість створити ринок віртуальних активів із сучасною інфраструктурою і захищеними клієнтами.
"В Україні зможуть легально працювати міжнародні біржі", - зазначив Шевченко.
За його словами, технологічні інновації сприятимуть залученню інвестицій в Україну.
Також глава НБУ нагадав, що регулятор вивчає можливість випуску власної цифрової валюти — е-гривні.
"Одним з потенційних напрямків дослідження випуску е-гривні ми бачимо її використання у сфері, пов'язаній з обігом віртуальних активів (наприклад, для обміну, забезпечення випуску та інших операцій з віртуальними активами)", — зазначив Шевченко.
Закон про віртуальні активи:
2 грудня 2020 року Верховна Рада схвалила в першому читанні законопроект про віртуальні активи, який передбачає законодавче врегулювання ринку таких активів.
8 вересня 2021 року Рада прийняла закон про біткоїн. Закон передбачає комплексне регулювання відносин в частині створення, випуску в обіг віртуальних активів, укладення та виконання угод з ними.
Визнання біткоіни законним платіжним засобом:
7 вересня 2021 року Сальвадор першим у світі визнав біткоїн законним платіжним засобом.
Електронна гривня: що відомо
- Національний банк наприкінці 2016 року розпочав дослідницький проект щодо можливого впровадження е-гривні - національної валюти на основі технології блокчейн.
- В рамках тестування були випущені в обіг електронні гривні в еквіваленті 5 тис. грн, зараз вже погашені, для тестування операцій між електронними гаманцями.
- 21 лютого 2020 року голова НБУ Яків Смолій заявив про те, що Національний банк України має відпрацьовану технологічну модель випуску цифрової гривні, але поки не прийняв остаточне рішення про такий випуск.
- 6 квітня 2021 року Національний банк продовжив перехідний період на врегулювання питань, пов'язаних з випуском електронної гривні до 15 червня 2021 року.
Автор: Олена Коваленко