Венедіктова про розслідування «Слідство. Інфо»: Для правоохоронної системи цей матеріал не став сюрпризом
Венедіктова про розслідування «Слідство. Інфо»: Для правоохоронної системи цей матеріал не став сюрпризом

Венедіктова про розслідування «Слідство. Інфо»: Для правоохоронної системи цей матеріал не став сюрпризом

Венедіктова про розслідування «Слідство. Інфо»: Для правоохоронної системи цей матеріал не став сюрпризом - Фото 1
Венедіктова про розслідування «Слідство. Інфо»: Для правоохоронної системи цей матеріал не став сюрпризом - Фото 2
Також вона просить журналістів виправити згадку про те, що їхній запит до генпрокуратури було проігноровано.
Венедіктова про розслідування «Слідство. Інфо»: Для правоохоронної системи цей матеріал не став сюрпризом - Фото 3
Венедіктова про розслідування «Слідство. Інфо»: Для правоохоронної системи цей матеріал не став сюрпризом - Фото 4

Для правоохоронної системи цей матеріал з розслідування «Слідство. Інфо» «не став і не міг стати сюрпризом». Про це генеральна прокурорка Ірина Венедіктова написала у Facebook.

Отримані журналістами документи стверджують, що у 2012 році «кварталівці» нібито зареєстрували понад десяток фірм на Британських Віргінських островах, Белізі та на Кіпрі. Також у розслідуванні йдеться про те, що фірми Зеленського та його близьких соратників могли бути причетними до переказів 40 мільйонів доларів від структур, пов’язаних із олігархом Ігорем Коломойським. Кошти могли бути частиною історії з виведення та відмивання грошей «Приватбанку».   

«Єдине, що можу сказати – лише те, що будь-якого роду інформація, що має стосунок до діяльності "Приватбанку", давно перебуває в розпорядженні наших колег із НАБУ, перевірялась раніше і перевіряється зараз практично "під мікроскопом". Іншими словами, для працівників правоохоронної системи весь цей матеріал не став і не міг стати сюрпризом. Детективи НАБУ (в рамках своїх коментенцій і обмежень щодо нерозголошення таємниці слідства) популярно пояснили своє бачення. Достовірність матеріалу – черговий знак питання. Юристи, вибачте, сприймають матеріал юридично, а не сценічно», – написала Венедіктова.

При цьому її зачепило, у розслідуванні є натяк, що Офіс генпрокурора в певній мірі «пригальмовує» розслідування справ із орбіти «Приватбанку». Венедіктова вважає, що це «чиста спекуляція».

«Хочу звернутися до журналістів "Слідство. Інфо", яким була надана відповідь на їхній запит. В своєму листі співробітники управління інформаційної політики ОГП відзначили, що запитувана вами інформація вивчається детективами НАБУ і прокурорами САП в ході розслідування різних кримінальних проваджень. Вибачте, але Офіс Генпрокурора не працює і не може працювати на художній результат і глядацькі симпатії від переглядів фільмів вашого авторства. Природньо, що така інформація на цьому етапі є закритою і ніхто не в праві її надати, не порушивши закон, про що добре знають детективи і прокурори. Але твердження, що запит журналістів був проігнорований – помилка, яку я прошу виправити», – додала генпрокурорка.

Нагадаємо, презентація фільму журналістів «Слідство.Інфо» «Офшор 95», який базується на матеріалах Pandora Papers, відбулась у київській «Малій Опері» на Лук'янівці. За кілька годин до прем'єри керівництво закладу відмовило у проведенні заходу, посилаючись на відсутність світла чи початок ремонту. 

Керівниця «Слідство.Інфо» Анна Бабінець повідомила, що коли вона приїхала «Малої Опери», то світло там було, а ремонтні роботи не велись.

Пізніше, після розголосу у ЗМІ, керівництво «Малої Опери» дозволило провести запланований показ фільму «Офшор 95» у приміщенні закладу. 

Фото: dbr.gov.ua

Теги за темою
розслідування ПриватБанк Ігор Коломойський
Джерело матеріала
loader
loader