Україна хоче допомогти Угорщині та Сербії, які через аварію лишилися без газу
Україна хоче допомогти Угорщині та Сербії, які через аварію лишилися без газу

Україна хоче допомогти Угорщині та Сербії, які через аварію лишилися без газу

1 листопада стався розрив нового газопроводу – продовження «Турецького потоку»
архівне фото Bulgartransgaz

Болгарський оператор газотранспортної системи повідомив про зупинку транспортування природного газу до Сербії та Угорщини

Сьогодні, 1 листопада, через аварію на трубопроводі в Болгарії без поставок газу залишилися Угорщина і Сербія. Як повідомив у Facebook гендиректор Оператора ГТС України Сергій Макогон, Україна пропонує свої транзитні потужності для мінімізації наслідків для споживачів.

«Вранці 1 листопада болгарський оператор газотранспортної системи Bulgartransgaz повідомив про зупинку транспортування природного газу до Сербії та Угорщини через розрив нового газопроводу – продовження «Турецького потоку», – заявив Макогон.

За його словами, в таких випадках важливо мати резервні газопроводи і додаткову маневреність мережі, як в української ГТС.

«Станом на сьогоднішній день транзит російського газу до Угорщини через Україну не відбувається з 1 жовтня. Оператор ГТС готовий запропонувати транзитні потужності в Угорщину для мінімізації наслідків аварії для споживачів Угорщини та Сербії», – додав гендиректор Оператора ГТС України.

Як відомо, російський «Газпром» з 1 жовтня почав постачати газ до Угорщини за довгостроковим контрактом в обхід України.

Згодом голова правління НАК «Нафтогазу України» Юрій Вітренко заявив, що вважає, що зупинка транзиту газу з Росії в Угорщину через територію України має стати підставою для накладання санкцій на «Північний потік – 2».

27 вересня міністр закордонних справ Петер Сіярто та представники російського газового монополіста «Газпром» у Будапешті підписали нову довгострокову угоду про постачання газу в Угорщину. Згідно з документом, Будапешт отримуватиме від «Газпрому» 4,5 млрд кубометрів газу на рік в обхід України.

Україна розкритикувала дії Угорщини. Зокрема, Київ у відповідь вирішив перенести зустріч з угорцями та звернутися до Європейської комісії. Натомість глава МЗС Угорщини Петер Сіярто звинуватив Україну у втручанні у внутрішні справи після критики газового контракту з російським «Газпромом».

Також ЄС перевірить скандальний газовий контракт Угорщини та Росії.

Джерело матеріала
loader
loader