Підозрюваний у держзраді член ОПЗЖ Віктор Медведчук, попри накладені санкції на нього та його дружини, майже завершив ремонт родинного маєтку під Києвом.
Журналісти "Схем" отримали у своє розпорядження креслення будівлі, йдеться у відео в Youtube.
Цей будинок звели на колишній території державних дач. Території, яку приватизували на початку 2000-х, за свідченнями екс-керівника Фонду держмайна Михайла Чечетова – незаконно, через тиск особисто Віктора Медведчука.
Маєток має більше від сотні окремих приміщень площею понад дві тисячі квадратних метрів.
Згідно з планом, у будинку передбачені окремий вхід, рецепція, ліфт і кімнати для обслуги, окремі гардеробні під сукні для Марченко, приміщення для зберігання 530 картин, склади килимів, валіз і шубна.
У кабінеті Медведчука є таємна кімната на 11 квадратів, на цьому ж поверсі розташована камінна зала.
На горішньому поверсі встановили домашню каплицю (на кресленнях – домова церква площею 43 квадрати), що дивним чином межує з зоною для бару.
Загалом журналісти "Схем" нарахували у палаці Медведчука 114 приміщень.
Загальна площа будинку відповідно до декларації – 2 113 квадратних метрів.
З часу попередньої зйомки з повітря робітники майже закінчили ремонт фасаду, зведення нової альтанки у дворі і забетонували доріжку.
Попри те, що "Схемам" вдалося отримати відомості про підрядників, а джерела надали інформацію про рух коштів по банківських рахунках цих підрядників, журналісти не знайшли серед платників ні компаній, ні фізичних осіб, пов'язаних із Медведчуком чи Марченко, які теоретично могли б заплатити за ремонт палацу.
А відтак, наголошують автори матеріалу, є лише робоча версія: могли платити готівкою.
Справа проти Медведчука і Козака
11 травня генпрокурор Ірина Венедіктова підписала повідомлення про підозру депутатам від "ОПЗЖ" Медведчуку і Тарасу Козаку в державній зраді та в замаху на розграбування національних ресурсів в окупованому Криму.
Їм оголошено про підозру за трьома епізодами: незаконна передача РФ газового родовища; надання російським спецслужбам відомостей, що містять державну таємницю (про секретний підрозділ ЗСУ); проведення підривної діяльності проти України - підготовка мережі російського впливу в Україні під назвою "Промінь".
12 травня Медведчуку вручили підозру за статтями 111 і 438 Кримінального кодексу – державна зрада і порушення законів і звичаїв війни.
Козак перебуває за межами України.
Медведчуку суд обрав запобіжний захід у вигляді цілодобового домашнього арешту з носінням електронного браслета.
7 липня суд продовжив терміни досудового розслідування у справі проти зазначених депутатів до 11 листопада.
2 листопада адвокат Медведчука повідомила, що суд змінив її підзахисному запобіжний захід з домашнього арешту на особисте зобов’язання.
Автор: Яна Ставська