/https%3A%2F%2Fs3.eu-central-1.amazonaws.com%2Fmedia.my.ua%2Fadmin%2F7069aaa8-593c-494a-9818-a5eac0563a2e.png)
Одностатеві пари та їхні діти будуть визнані сім'ями - рішення суду
Верховних суд ЄС постановив, що в усіх країнах Європейського Союзу одностатеві пари та їхніх дітей мають визнавати сім’ями, незалежно від того, чи дозволені там шлюби для ЛГБТ-пар.
Про це йдеться в рішенні суду.
Сім’я іспанської дівчинки
У суді розглянули справу пари громадянки Болгарії Каліни та британки Джейн. Разом вони виховують доньку Сару. Дівчинка народилася в Іспанії 2019-го року. Однак вона досі не може покинути країну, бо не має особистих документів чи громадянства. Отримати іспанське свідоцтво про народження дівчинці не дозволяють, бо її матері не мають іспанського громадянства. Джейн не може передати дитині британське громадянство згідно із законом країни, бо була народжена в Гібралтарі.
Каліна теж не змогла зареєструвати дівчинку в Болгарії. Вона отримала відмову, бо в країні юридично одностатеві шлюби і стосунки не визнають і заявляють, що у Сари не може бути батьків однієї статі.
/https%3A%2F%2Fs3.eu-central-1.amazonaws.com%2Fmedia.my.ua%2Fadmin%2F0fd90c1d-18a3-42f4-b7be-07f19799c9ac.jpeg)
Верховний суд ЄС постановив, що дівчинка має отримати паспорт Болгарії. Це рішення неможливо оскаржити. У Європейській організації захисту прав ЛГБТ (ЛГБТІ) це судове рішення назвали історичним:
“Ми нетерпляче чекаємо, що райдужні сім’ї користуватимуться своїм правом на свободу пересування та іншими основними правами на рівних з усіма іншими. Важливо, щоб рішення було негайно виконане, не лише для дитини Сари та її сім’ї, а й для інших сімей, які стикаються з подібною боротьбою у всьому ЄС”, – прокоментував рішення керівник судового процесу в ILGA Арпі Аветісян.
В ЄС закликають визнати одностатеві союзи
У вересні 2021-го в Європарламенті закликали країни ЄС визнати одностатеві союзи, при чому і офіційні, і цивільні партнерства. До цього у 2018-му році суд ЄС постановив надати право гомосексуальним парам мешкати у будь-якій країні Євросоюзу, незалежно від того, чи визнані там одностатеві шлюби.
/https%3A%2F%2Fs3.eu-central-1.amazonaws.com%2Fmedia.my.ua%2Fadmin%2Fb8fdbc22-5827-477d-801e-09b579310a74.jpeg)
Варто зазначити, що в Україні ЛГБТ-пари досі не можуть офіційно зареєструвати шлюб або партнерство, незважаючи на те, що Мін’юст зобов’язали розробити та подати на розгляд до ВР відповідний законопроєкт до 2020 року. Однак цього не зробили досі.
Читайте про те, які зірки виросли в ЛГБТ-родинах.
Нагадаємо, що в Україні хочуть сильно штрафувати за ЛГБТ-символіку.
Щоб не пропустити найцікавіші новини - читайте нас у Telegram та Viber.

