Голова Комітету Верховної Ради України з питань здоров'я нації, медичної допомоги та медичного страхування Михайло Радуцький зазначає, що штам коронавірусу "Омікрон" поширюється дуже швидко і може стати домінуючим у Європі вже до середини січня.
Про це він написав у своєму Telegram-каналі.
"Омікрон" в Україні. Вже офіційно. Цей штам коронавірусу виявили у молодої жінки, яка повернулася з Об'єднаних Арабських Еміратів, де, ймовірно, і могла інфікуватися "Омікроном", - зазначив Радуцький.
Він додав, що хвора перебуває на самоізоляції, але "є вірогідність, що інфікованих може бути набагато більше".
"Штам поширюється дуже швидко і може стати домінуючим у Європі вже до середини січня. Симптоми в цьому випадку відрізняються від добре відомих ознак, притаманних попереднім штамам вірусу (лихоманка, кашель, втрата нюху та смаку)", - наголосив депутат.
Так, підкреслив він, експерти радять звернути увагу на такі симптоми:
- першіння у горлі,
- сухий кашель,
- сильна втома,
- болі у м'язах та нічна пітливість.
"Без сумніву, Україні доведеться пережити ще одну хвилю пандемії. Наскільки потужною і тривалою вона буде, залежить від нас. Єдиним захистом проти хвороби залишається вакцинація", - написав Радуцький.
Як повідомляв УНІАН, 26 листопада Всесвітня організація охорони здоров'я кваліфікувала новий штам коронавірусу SARS-CoV-2, який отримав назву "Омікрон", як такий, що викликає занепокоєння. Цей варіант вперше виявили на початку листопада на півдні Африки.
14 грудня у ВООЗ заявили, що штам "Омікрон" швидкими темпами "захоплює" світ. Цей варіант коронавірусу виявили вже у 77 країнах.
За даними видання Medical Press, науковці з Гонконгу довели, що щеплення вакцинами від Pfizer-BioNTech та Coronavac не допоможе у протистоянні новому штаму.
Сьогодні, 18 грудня, міністр охорони здоров'я України Віктор Ляшко повідомив, що в Україні вперше виявили штам коронавірусу "Омікрон".
Вас також можуть зацікавити новини:
- В Оксфорді заявили, що симптоми "Омікрону" можуть відрізнятися від інших штамів
- На тлі "Омікрону" в Європі почали вакцинувати дітей
- ВООЗ: кількість інфікувань "Омікроном" в світі подвоюється кожні 2-3 дні
Автор: Таня Поляковська