Що готувати на Маланку: традиційні страви та історія свята
13 січня, напередодні Старого Нового року, християни традиційно святкують Маланку. Цей день має давнє коріння, а також безліч традицій. Крім обов'язкового щедрування, потрібно знати, якими стравами збагатити стіл.
Подробиці пише видання "Заборона".
Історія виникнення Маланки
Старий Новий рік - це народно-церковне свято зі старовинними звичаями, побутовими обрядами і багатим фольклором. Тому святкування Маланки теж пов'язане з безліччю традицій. Вважається, що назва походить від імені святої Меланії, але багато етнографів сходяться на думці, що коріння свята йдуть ще в дохристиянський час.
Маланка зберегла в собі деякі риси язичництва, але обзавелася рисами християнства. Наприклад, традиційно у всій країні проходять Богослужіння, щоб подякувати Господу за отримані блага і попросити про нові. До речі, свято ще називають щедрим, оскільки обов'язкова в цей день кутя повинна бути дуже ситною.
Що приготувати на Маланку
Головна страва дня - ситна кутя, яка, на відміну від Святого вечора, може складатися з жирних вершків, смальцю та інших скоромних інгредієнтів. Та й інші страви не можуть похвалитися скромністю і пісністю. Зазвичай подають вареники, млинці, ковбаси різних видів, пироги, холодець, сало і т. п.
Хорошим знаком буде поставити на стіл страви зі свинини. Або ж цілу тушку цієї тварини. Зате не рекомендується їсти рибу, оскільки вважається, що щастя і радість з дому спливуть, як маленька рибка.
За святковим столом обов'язково повинна зібратися вся сім'я, подякувати один одному і попросити прощення за минулі образи.
Раніше портал MY.UA повідомляв, свято 10 січня - Ігнатьєв день: чому не можна обговорювати рідню і йти з гостей одному.
Також ми писали, день ангела Степана: кращі привітання з іменинами у віршах і прозі.
Щоб не пропустити найцікавіші новини - читайте нас в Telegram і Viber.