Старий Новий Рік: звідки взялося свято і як потрібно відзначати
В Україні Старий Новий рік традиційно відзначають в ніч з 13 на 14 січня, якраз перед Днем святого Василя і напередодні Маланки. Цей день має свою історію виникнення та побажання, як потрібно зустрічати.
Подробиці пише видання "Гордон".
Як вперше з'явилося свято
У 1918 році відбувся перехід з юліанського календаря на григоріанський, значить, сталося зміщення дат. На 14 січня перенесли День святого Василя, а традиційний Новий рік – в ніч з 31 грудня на 1 січня. Тоді і стали відзначати Старий Новий рік через 13 днів.
У цей вечір і ніч рекомендується гадати, оскільки чари дати сприяють становленню містичних сил на сторону людини. Через це гадати ставаэ легше і правдивіше. Також не забудьте загадати кілька бажань, написавши їх на листочку і поклавши під подушку. Вранці, витягнувши один папірець, дізнаєтеся, яке бажання здійснитися в поточному році.
Як прийнято відзначати Старий Новий Рік
Приготування до свята не такі метушливі і значні, як до Нового року. На столі повинні знаходитися ситні, але не перевантажені жирністю страви. Готують ковбаси, вареники, салати, млинці. А ще - Щедру кутю, приготовлену не на воді, а на молоці. До неї додають сухофрукти, цукати, мед, горіхи та інші смачні інгредієнти.
Постарайтеся зібратися всією сім'єю за святковим столом, згадати і подякувати за всі хороші моменти, пробачити один одному минулі образи. Цей день - сімейне свято, його потрібно зустріти з щирими побажаннями добра і щастя всім ближнім.
А на ранок впустіть в будинок людей, які прийшли "посівати". Чим більше принесуть зерна, тим більше буде достатку і інших благ в сім'ї.
Раніше портал MY.UA повідомляв, ворожіння, прикмети та повір'я на Маланку: Як дізнатися ім'я судженого.
Також ми писали, що готувати на Маланку: традиційні страви та історія свята.
Щоб не пропустити найцікавіші новини - читайте нас в Telegram і Viber.