Україна подала офіційний запит на приєднання до Центру у серпні 2021 року.
Угорщина заблокувала приєднання України до Об'єднаного центру з кібероборони НАТО (CCDCOE).
Про факт блокади однією з держав Альянсу напередодні в ефірі ток-шоу "Право на владу" повідомив секретар РНБО Олексій Данілов, а джерело "Європейської правди" підтвердило, що правом вето скористалася саме Угорщина.
"Є така інституція, яка має назву Кібер-НАТО. І ми влітку минулого року подали туди відповідні документи, пройшли всі відповідні верифікації. І там, так само, як в НАТО, консенсусом приймаються рішення. Так от: одна з європейських країн відмовила в участі нашій країні в цій поважній інституції", - сказав Данілов.
Секретар РНБО підкреслив, що це відбулося незважаючи на те, що в Україні триває війна та постійно відбуваються кібератаки.
Співрозмовник видання, який брав участь у процесі, підтвердив, що йдеться про блокування вступу України саме угорським урядом.
Оскільки засідання Ради центру, яка ухвалює рішення про розширення складу учасників відбувається лише 2 рази на рік, приєднання України до цієї структури (у разі позитивного висновку) може статися лише з 2 півріччя 2022 року.
Тим часом Угорщина поки публічно не оприлюднила свою позицію з даного приводу. Але варто зауважити, що Об'єднаний центр передових технологій з кібероборони НАТО формально не є структурою Альянсу.
Центр має великий вплив на дії Альянсу у сфері кіберзахисту. Його засновники - 7 країн, у складі Центру 20 учасників – 17 членів НАТО та 3 країни-партнери.
Путін заявив про можливі наслідки прийняття України до НАТО | Новини світу
Раніше президент Володимир Зеленський пояснив сенс вступу України до Північноатлантичного альянсу. Він вважає, що прийняття України до Альянсу - це "превентивний захід" щодо безпеки наших громадян.
Читайте також:
- Кулеба порадив НАТО поламати “гру на підняття ставок”, яку веде Росія
- "Це - захист та оборона": генсек НАТО відреагував на розміщення військ США у Східній Європі
- "Ми не можемо піти на компроміс": ЗМІ опублікували текст відповіді США та НАТО на "гарантії безпеки" Москви
- У Пентагоні заявили, що Путін не має права вето на вступ України до НАТО