Кіссінджер закликав знайти для Росії «місце у світі», аби вона не стала сателітом Китаю
Кіссінджер закликав знайти для Росії «місце у світі», аби вона не стала сателітом Китаю

Кіссінджер закликав знайти для Росії «місце у світі», аби вона не стала сателітом Китаю

Кіссінджер закликав знайти для Росії «місце у світі», аби вона не стала сателітом Китаю - Фото 1
Кіссінджер закликав знайти для Росії «місце у світі», аби вона не стала сателітом Китаю - Фото 2
Генрі Кіссінджер: Путін є главою країни, що занепадає, а Китай є остаточним суперником США.
Кіссінджер закликав знайти для Росії «місце у світі», аби вона не стала сателітом Китаю - Фото 3
Кіссінджер закликав знайти для Росії «місце у світі», аби вона не стала сателітом Китаю - Фото 4

Колишній радник президента США з національної безпеки та ексдержсекретар Генрі Кіссінджер в інтерв’ю The Times  заявив, що для досягнення стійкого миру Заходу необхідно знайти місце в світі для України та Росії, «якщо ми не хочемо, щоб Росія стала форпостом Китаю в Європі».

На думку Кіссінджера, Китай є «остаточним» суперником США, оскільки «двома країнами керують несумісні внутрішні системи».

Через порівняні економічні ресурси обох держав та високий технологічний розвиток, ця потенційна Холодна війна може бути страшніша за попередню, яка була між Західним світом та Радянським Союзом.

«Очікування, поки Китай стане західним» більше не є правдоподібною стратегією, вважає він. «Я не вірю, що світове панування — це китайська концепція, але може статися, що вони стануть такими потужними. І це не в наших інтересах», – цитує інтерв’ю «Голос Америки».

Кіссінджер зазначив, що президент України Володимир Зеленський неочікувано став президентом, але зміг впоратися із роллю, яка випала на його долю.

«Немає сумніву, що Зеленський виконав історичну місію. Він походить із середовища, яке ніколи не з’являлося в українському керівництві в жодний період історії. Він був неочікуваним президентом, обраним через розчарування внутрішньою політикою. А потім він зіткнувся зі спробою Росії повернути Україну в абсолютно залежне та підлегле положення. І він згуртував свою країну та світ. Це його велике досягнення», – сказав він.

На думку дипломата, проблема російського диктатора Володимира Путіна полягає в тому, що «він є главою країни, що занепадає», і сам «він втратив почуття міри в цій кризі». Кіссінджер наголошує, що виправдань тому, що він зробив в Україні, немає.

У той же час Кіссінджер, як випливає зі статті, переконаний, що рішення не надавати Україні план дії щодо членства в НАТО на саміті в Бухаресті в 2008-му році було правильним. Сам він активно виступав за те, щоб закріпити Україну в нейтральному статусі, який був у Фінляндії.

  • Читайте також: Киць-киць, Кіссінджер! Чи зможе Україна зіграти у «вищій лізі»?

25 травня Кіссінджер на Всесвітньому економічному форумі в Давосі заявив, що Україна повинна піти на переговори з Росією, навіть якщо знадобляться поступки. За його словами, переговори між РФ і Україною повинні початися в найближчі два місяці, перш ніж вони приведуть до наслідків, які буде нелегко подолати.

Після цього радник глави офісу президента України Михайло Подоляк назвав Кіссінджера «давоським панікером».

На слова колишнього держсекретаря США відреагував і президент Володимир Зеленський«Таке враження, що у пана Кіссінджера на календарі не 2022 рік, а 1938-й, і він думав, що говорить з аудиторією не в Давосі, а в тодішньому Мюнхені».

Фото: Gerald R. Ford School of Public Policy University of Michigan/Flickr

Теги за темою
Україна США російська агресія
Джерело матеріала
loader
loader