Чим небезпечні для людини комарі та де вони полюбляють жити
Чим небезпечні для людини комарі та де вони полюбляють жити

Чим небезпечні для людини комарі та де вони полюбляють жити

Комарі - дрібні комахи, які здатні зіпсувати настрій влітку та завдати неабиякої шкоди здоров'ю людини. Скільки живуть комарі, як розмножуються та чому вони небезпечні для людини - читайте в матеріалі ТСН.ua.

Як розмножуються комарі та де полюбляють жити

Щоб розмножуватися комарам необхідна вода. Це може бути не лише водойма (річка, озеро чи ставок), але й проста ємність з водою чи калюжа, що утворилася після дощу. Самка комара відкладає на поверхню рідини яйця, а потім проходить кілька етапів розвитку:

  • яйця після створення кладки опускаються на дно ємності, калюжі чи водойми;
  • через кілька тижнів з них формується лялечка, яка цілком пристосована до життя у воді;
  • коли у лялечки завершується формування всіх органів дорослої особини, вона спливає на поверхню;
  • після цього верхня оболонка її тіла лопається і звідти вилітає звичний нам комар.

Головна відмінність самок та самців комарів у харчуванні. Самці - вегетаріанці. Тобто вони задовільняються виключно квітковим нектаром, а кусають людину та тварин саме самки.

Комарі живуть по всьому світі, крім Антарктиди. Існує велика кількість їх різновидів, найнебезпечнішим з яких є малярійний комар. Він переносить важку хворобу - малярію. При контакті зі шкірою людини слина зараженного комара потрапляє в організм та починає розповсюджуватися, руйнуючи кров'яні клітини.

Комарі полюбляють теплі та вологі області, тому взимку в Україні ці комахи не кусаються. У великих містах вони часто селяться у підвалах багатоповерхових будинків, де зберігається волога. Також у великій кількості їх можна побачити біля водойм (штучних або природних).

Скільки живуть комарі

Скільки живуть комарі / © Pexels
Скільки живуть комарі / Фото: Pexels

Тривалість життя цих комах залежить від температурного режиму. Якщо температура повітря становить вище +25 градусів за Цельсієм, комарі живуть в середньому до 45 днів. Якщо температура падає до +20 градусів - тривалість життя збільшується до 2-х місяців. З приходом осені, коли температура повітря опускається до +10-+15 градусів, обмінні процеси в тілі комах уповільнюються, але тривалість їхнього життя не скорочується. Жити в квартирі комахи можуть місяць, а інколи і довше. Однак вони не можуть відкладати у приміщенні яйця. Для цього їх краще підходять підвали, погреби, стоки тощо.

Чим небезпечні для людини комарі

Чим небезпечні для людини комарі / © Pexels
Чим небезпечні для людини комарі / Фото: Pexels

Для більшості людей зустріч з комарем закінчується появою невеликого прищика на місці кусання, який червоніє та свербить кілька днів. Однак комарі можуть розносити і небезпечні захворювання. Серед них:

  • алергічні реакції - це найпоширеніша реакція організму на кусання комара, так людина реагує на білок комахи, що потрапляє в шкіру. На місці кусання з'являється невелика припухлість, почервоніння, з'являється легкий свербіж. Білок, що комар вприскує в організм, виконує роль анестетика. Однак у деяких людей розвивається більш небезпечний варіант алергії - куліцидоз. Людина відчуває головний біль, утруднене дихання, на місці кусання з'являється шишка, підвищується температура.
  • трансмісивні захворювання - в нашій країні підчепити жовту лихоманку, гепатити В та С чи хворобу Лайма мінімальні, але вони все ж існують. А ось мандрівникам потрібно бути максимально обережними, особливо, якщо ви плануєте їхати до однієї з тропічних країн. В Україні комарі часто переносять менінгіт, який може призвести до досить важких станів та навіть смерті.
  • дирофіляріоз - серйозна паразитарна недуга, яка переноситься звичайними комарами. В кров людини з кусанням потрапляють личинки мікрофілярії. Вона розвивається в тілі людини до 30 днів, а потім перетворюється на дорослого гельмінта. Через якийсь час він гине, тому що не може розмножуватися в людському організмі. Мікрофілярії можуть викликати дві хвороби - підшкірний дирофіляріоз та вісцеральний дирофіляріоз. Наприклад, за підшкірного дирофібляріозу людина відчуває переміщення гельмінта під шкірою та навіть бачить місце, де він перебуває.
Джерело матеріала
loader
loader