Набув чинності закон щодо надання додаткових гарантій захисту журналістам, які працюють в районах ведення воєнних (бойових) дій №7367. 1 серпня його підписав президент Володимир Зеленський, йдеться на сайті Верховної Ради.
Документом передбачено нові вимоги до медіа у питаннях роботи журналістів на фронті. Зокрема, ЗМІ зобов'язані забезпечувати своїх працівників засобами захисту від уражень вогнепальної зброї, осколкових уражень, а також медичними аптечками.
Крім того, закон передбачає обов'язкове страхування журналістів за рахунок роботодавця на випадок поранень під час висвітлення перебігу війни та подій на окупованих територіях.
Також у документі йдеться про обумовлену суму одноразової грошової допомоги медійникам у разі поранення. Така допомога буде складати 50 прожиткових мінімумів замість «до 50-ти», як було зафіксовано в законодавстві раніше.
- Читайте також: «Страхування журналістів — це норма будь-якої медійної практики. Вона навіть не має обговорюватись»
Нагадаємо, на початку травня в Україні розпочав роботу Міжнародний фонд страхування журналістів. Звернутися до нього можуть представники незалежних медіа, які вирушають у зону бойових дій, на окуповані території та на звільнені території (протягом одного місяця після звільнення).
- Читайте також: Новий закон про захист журналістів – роз’яснення юристів
На кінець червня 2022 року управління зв’язків із громадськістю української армії видало 10088 дозволів на роботу журналістів у зоні бойових дій, в тому числі акредитувало понад шість тисяч іноземних журналістів. На відміну від них, українські медіа здебільшого не забезпечують страхуванням своїх працівників, які їдуть на фронт висвітлювати війну.
Фото: «Суспільне. Донбас»