Байден та Пентагон натяком закликали Україну та Росію до переговорів
Байден та Пентагон натяком закликали Україну та Росію до переговорів

Байден та Пентагон натяком закликали Україну та Росію до переговорів

Байден та Пентагон натяком закликали Україну та Росію до переговорів - Фото 1
Байден та Пентагон натяком закликали Україну та Росію до переговорів - Фото 2
У США вважають: жодна сторона не досягне цілей найближчим часом, тому уповільнення бойових дій взимку відкриває «вікно можливостей» для переговорів.
Байден та Пентагон натяком закликали Україну та Росію до переговорів - Фото 3
Байден та Пентагон натяком закликали Україну та Росію до переговорів - Фото 4

Президент Сполучених Штатів Америки Джо Байден публічно натякнув на можливість переговорів України та Росії.

«Залишається з'ясувати, чи готова Україна піти на компроміс з Росією», - цитує слова Байдена «The New York Times».

На уточнювальне питання, чи означає вжите ним слово «компроміс» зокрема й можливі територіальні компроміси з РФ, Байден відповів, що це залежатиме лише від України.

«(Українці) мають вирішити, що вони збираються робити протягом зими і чи збираються вони йти на компроміс чи ні. … Я не знаю, що вони збираються робити. Але я знаю одне: ми не будемо говорити їм, що вони мають робити», - сказав Байден.

«Нічого про Україну без України!», - нагадав він.

При цьому Байден не уточнив, що він конкретно мав на увазі.

Водночас потенційний переговорний процес між Україною та агресором підтримав й голова Об'єднаного комітету начальників штабів США генерал Марк Міллі.

«Коли є можливість провести переговори, коли мир може бути досягнутий, скористайтеся нею. Ловіть момент», – сказав він під час промови в Економічному клубі Нью-Йорка.

Як передає CNN, за його словами, «вікно можливостей» може з'явитися, якщо лінія фронту стабілізується протягом зими.

Він нагадав про величезні втрати росіян – понад 100 000 військових пораненими і вбитими. Але, каже він і в України не менше.

Він також сказав, що під час війни вже вбито 40 000 мирних мешканців України, а також біженцями стали від 15 до 30 мільйонів людей.

При цьому генерал уточнив, що незалежно від того, чи відбудуться переговори, США продовжать надавати Україні військову допомогу, «навіть якщо повна військова перемога жодної зі сторін виглядає все менш і менш вірогідною».

Відзначимо, як пише NBC News з посиланням на поінформовані джерела, деякі американські й західні чиновники все частіше розглядають прийдешню зиму, коли бойові дії сповільняться, як момент для початку дипломатичних переговорів між сторонами.

Вони схиляються до думки, що ані Україна, ані Росія не зможуть досягти заявлених цілей у війні – зокрема сумніваються у здатності України повністю вибити російські війська з окупованих районів. Стабілізація лінії фронту протягом зими, на їхню думку, може означати: жодна зі сторін, швидше за все, не досягне своєї мети.

«Узимку все сповільнюється. (Існує) потенціал для переговорів, ми хотіли б, щоб вони відбувалися», – каже один із співрозмовників NBC News.

Відзначимо, що і Байден на вчорашній пресконференції у схожоу ключі згадав, що оголошене напередодні виведення російських військ з Херсона надасть можливості кожній стороні «зализати рани» і переналаштувати свої позиції протягом зимового періоду.

Як пише NBC News, радник президента США з національної безпеки Джейк Салліван під час свого нещодавнього неоголошеного візиту до Києва, де він зустрівся з президентом Володимиром Зеленським та українськими високопосадовцями, порушив питання про те, як закінчиться російсько-українська війна й чи може такий кінець включати дипломатичне врегулювання.

Один український посадовець на умовах анонімності ствердив виданню, що радник Байдена наголошував: якщо Київ відкрито висловить прихильність до переговорів, його важелі впливу будуть посилені, а не послаблені. Він підкреслив, що Салліван не намагався тиснути на Україну з метою негайного початку переговорів або здійснення якихось конкретних кроків.

Водночас співрозмовники NBC News у США, знайомі з ходом зустрічей, визнають, що посадити Україну й РФ за стіл переговорів буде непросто, а обидві сторони, ймовірно, розраховують на уповільнення темпів бойових дій взимку як на час для перегрупування й перепідготовки своїх сил, щоб бути готовими до наступу навесні 2023-го.

Серед імовірних посередників у такому переговорному процесі західні й американські джерела називають президента Туреччини Реджепа Таїпа Ердогана – він начебто дав попередню згоду. Розглядалися й інші варіанти – зокрема Ізраїль та Об’єднані Арабські Емірати, та вони не були настільки ж реальними, як у випадку Анкари.

Нагадаємо, 30 вересня російський диктатор Владімір Путін оголосив про «приєднання» до РФ тимчасово окупованих територій Донецької, Луганської, Запорізької та Херсонської областей України.  

В той же день у відповідь президент України Володимир Зеленський увів у дію рішення РНБО про відмову від переговорів із російським диктатором Владіміром Путіним.

Відзначимо, вчора, 9 листопада, командувач російських окупаційних військ Сергій Суровікін оголосив, що армія Росії «вимушено залишає Херсон».

Радник голови ОП Михайло Подоляк заявив, що Україна не бачить ознак того, що Росія залишає Херсон без бою.

Голова Херсонської ОВА Ярослав Янушевич закликав жителів Херсона та області не поширювати інформацію про дії Сил оборони та «передчасно не впадати в ейфорію» через заяви росіян про відступ з Херсону.

Фото: Doug Mills / The New York Times.

 

Теги за темою
Україна Росія США Джо Байден переговори
Джерело матеріала
loader
loader