У п’ятницю (17 лютого) SpaceX запустила на орбіту 51 свій інтернет-супутник Starlink, ставши першою з двох орбітальних місій, які компанія запланувала на цей день. Корабель Starlink їхав на вершині ракети Falcon 9, яка стартувала з бази космічних сил Ванденберг у Каліфорнії о 14:12 за східним часом (1912 GMT; 11:12 за місцевим каліфорнійським часом).
Перший ступінь ракети повернувся на Землю, приземлившись приблизно через 8 хвилин 40 секунд після старту на безпілотному кораблі SpaceX Of Course I Still Love You, який стояв у Тихому океані біля узбережжя Каліфорнії. За словами SpaceX в описі місії, це був дев’ятий запуск і посадка для цього конкретного ракетоносія. Тим часом верхній ступінь Falcon 9 продовжив переміщення супутників Starlink на низьку навколоземну орбіту, розгорнувши всі 51 із них, як і планувалося, через 15,5 хвилин після старту, підтвердила SpaceX у Twitter.
У новоприбулих там багато компанії. Наразі SpaceX запустила майже 4000 супутників Starlink(відкривається в новій вкладці), які надають послуги Інтернету людям у всьому світі. І мегасузір’я продовжуватиме зростати в доступному для огляду майбутньому: SpaceX має дозвіл на розміщення 12 000 кораблів Starlink і подала заявку на дозвіл на розгортання ще 30 000 супутників.
П’ятничний запуск Starlink став уже 11-ю орбітальною місією SpaceX цього року. А 12 відбудеться лише за кілька годин, якщо все піде за планом: Falcon 9 планується злетіти зі станції космічних сил на мисі Канаверал у п’ятницю о 22:59 за східним часом (03:59 за Гринвічем 18 лютого) із супутником Inmarsat. Супутник зв’язку I-6 F2 на орбіту.
Однак цей приблизно дев’ятигодинний проміжок між стартами не встановить рекорд SpaceX; 5 жовтня 2022 року компанія Ілона Маска запустила місію астронавтів Crew-5 для NASA та партії Starlink з інтервалом у сім годин.