БІЛЬШЕ ЦІКАВОГО
У перспективі Україна може стати постачальником ядерного палива для європейських країн.
Україна вироблятиме ядерне паливо, яке зможе замінити російське, зокрема й на європейському ринку. Про це міністр Герман Галущенко заявив під час візиту на підприємство, де вироблятимуть ядерне паливо для вітчизняних атомних енергоблоків, повідомляє прес-служба Міністерства енергетики.
Галущенко зазначив, що на виробничій лінії українського підприємства проводитимуться тепловидільні зборки ядерних реакторів атомних електростанцій. У 2023 році планується завершити ліцензування та вийти на промислове виробництво хвостовиків, а у 2024 році – на промислове виробництво головок для паливних касет. Вказані компоненти будуть використовуватися для виробництва ядерного палива для потреб Енергоатому на підприємстві Westinghouse у місті Вестерос у Швеції.
За словами міністра, сьогодні в Європі працюють 17 блоків ВВЕР-440, які поки що не мають альтернативи російському паливу.
“На жаль, багато європейських країн залишаються залежними від російських ядерних технологій. Водночас Україна, відмовившись від російського ядерного палива, перевела свої атомні енергоблоки на ядерне паливо американського виробника Westinghouse. Здійснити такий перехід також виявили бажання Чехія, Словаччина, Фінляндія, Болгарія. І в перспективі Україна може стати постачальником ядерного палива для цих країн”, – зазначив Галущенко.
У свою чергу, президент НАЕК Енергоатом Петро Котін додав, що за планом на створення власної лінії з виробництва ядерного палива Енергоатом планує вийти за три роки.
“Заплановано, що за три роки ми вийдемо на повний цикл виготовлення ядерного палива в Україні. 2026 рік – дата, коли зможемо повністю виробляти наше українське паливо із компонентів, які виготовляються тут”, – сказав Котін.
Він також додав, що елементи, які Україна виробляти не зможе, будуть закуповуватись у партнерів.
Нагадаємо, рік тому повідомлялося, що Україна повністю відмовляється від російського ядерного палива.
Також повідомлялося, що Енергоатом та Westinghouse підписали меморандум про будівництво п’яти атомних енергоблоків в Україні. Загальна вартість проекту – до 30 млрд доларів.
Джерело