Відповідь очільника Уряду з'явилася лише 1 квітня, хоч петиція й набрала необхідну кількість голосів ще 15 березня.
Враховуючи, що порушені у петиції питання мають комплексний характер, Державній службі з етнополітики та свободи совісті доручено опрацювати їх та про результати поінформувати автора петиції та Кабінет Міністрів України,
– мовиться у відповіді Шмигаля.
Про що мовиться у петиції
Авторка петиції Юлія Комінко зазначила, що повністю засуджує напад Росії на Україну у 2014 році з подальшою анексією Криму, окупацією частини Луганської та Донецької областей, а також повномасштабне вторгнення 24 лютого 2022 року.
За її словами, віряни "з болем дізнаються про співпрацю окремих священнослужителів та вірян з окупаційною владою". Разом з тим вона просить не забороняти діяльність УПЦ МП.
Що цьому передувало
З кінця листопада правоохоронці проводять обшуки в приміщеннях Української православної церкви Московського патріархату. Під час заходів правоохоронці виявляли пропагандистську літературу, російські нагороди за "звільнення Криму", триколори і символіку псевдореспублік "ЛНР" та "ДНР", російські паспорти, значні суми готівки та навіть зброю.
Раніше президент Володимир Зеленський ввів у дію рішення РНБО щодо заборони діяльності в Україні релігійних організацій, афілійованих із центрами впливу в Росії. 27 грудня Конституційний суд України визнав конституційним закон, щозобов'язує УПЦ МП змінити назвуу такий спосіб, щоб вона показувала приналежність церкви до Росії. Та поки церква відмовляється виконувати його.
22 січня президент Володимир Зеленський увів у дії рішення Ради нацбезпеки та оборони про застосування санкцій проти 22 росіян, які, прикриваючись духовністю, підтримують терор і геноцидну політику Кремля.