Росія вторглася до України 24 лютого 2022 року. Багато союзників відтоді відвернулися від країни-агресора. Кремль досі сподівався на допомогу Китаю, але Піднебесна ясно дала зрозуміти, що їм не по дорозі.
Екс-співробітник КДБ та Служби зовнішньої розвідки росії Сергій Жирнов в ефірі "24 Каналу" розповів, які сигнали надсилає Китай у бік російської федерації.
За словами екс-співробітника КДБ, російська федерація з китаєм має проблеми, вони набагато більші, ніж можуть здатися на перший погляд.
Першим ляпасом для росії став візит китайського президента Сі Цзіньпіна до Москви.
Зокрема, перед своєю поїздкою лідер Китаю надіслав до росії карти зі зміненими назвами північних областей рф, які століття тому були у складі Піднебесної. Кожен населений пункт на карті носив назву китайською мовою. Вибраний був чудовий момент, коли путін не міг лаятись із Сі Цзіньпінем, адже йому потрібен був цей візит.
Сергій Жирнов зазначив, що другий ляпас пішов відразу після від'їзду Сі Цзіньпіна.
Коли росія підписала договір з Китаєм про незастосування ядерної зброї, то путін наступного дня заявив, що перевезе її до Білорусі. Це стало образою для Китаю, тому відповідь була негайною. Представник Китаю в ЄС заявив, що вони ніколи не будуть військовими союзниками росії, у них лише торговельно-економічні відносини.
А третим ляпасом з боку Китаю став дзвінок Сі Цзіньпіна до президента України Володимира Зеленського. У росії це розцінили як зраду і напередодні візиту Міністра оборони Китаю підняли навчання Тихоокеанського флоту з ядерними боєголовками. Китай вважає такі дії за загрозу у свій бік перед візитом їх міністра.
Останнім ударом стало голосування Китаю в ООН за визнання росії - країною-агресором.
"Як бачимо відносини Китаю і росії останнім часом дуже напружені. Китай завдає ляпаса за ляпасом у бік путіна і самої росії. Просто це не на поверхні. Але сигнали, які Китай посилає дуже прозаїчні", - додав Сергій Жирнов.
Нагадаємо,що буде з прикордонними територіями росії у разі заходу українських військових.
Як Politeka повідомляла, в Україні пройшли випробування наземні "дрони-камікадзе".