За скільки годин до сну потрібно відмовитись від їжі, щоб схуднути та добре себе почувати
Про те, що, якщо потрібно не їсти після шостої години вечора, напевно, чули всі. А чи це дійсно так? За скільки годин до сну потрібно відмовитися від їжі, щоб не погладшати. Що краще їсти увечері, щоб на ранок добре себе почувати? Чи можна пити перед сном, чи варто потерпіти, щоб на ранок не набрякати?
За скільки годин потрібно відмовитися від їжі, щоб не погладшати
На думку більшості дієтологів, щоб нормально переварити їжу та при цьому спокійно заснути, потрібний певний інтервал між останнім вживанням їжа та сном.
Коли ми поїмо, багато енергії витрачається на перетравлення. Щоб добре заснути та спокійно спати, потрібно, щоб ці процеси завершились, і ми лягли спати у спокійному стані. Уві сні травлення повинно працювати на всмоктування поживних речовин, на знешкодження токсинів.
Рекомендований часовий інтервал між вечерею та сном пов'язаний із гормональною системою організму та роботою травної системи, і обчислити кількість годин можна за допомогою певної формули, — рекомендує дієтологиня Світлана Фус. У вечірній час мелатонін та соматотропний гормон запускають використання організмом запасів жиру на енергетичні потреби. Щоб ці гормони сну працювали злагоджено, потрібно дотримуватись режиму харчування та режим сну. ⠀
"Спати ми повинні лягати в той же день, коли й прокинулися. Тобто оптимальний час відходу до сну 23:00", - зазначає дієтологиня. За словами експерта підшлункова залоза повинна знижувати свою активність не пізніше дев'ятої години вечора. Рівень інсуліну, що виділився на останній прийом їжі, повинен плавно знизитися та нормалізувати кількість глюкози у крові. А для цього потрібно близько 3-4 годин, що залежить від продуктів, вжитих увечері.
Тобто вечеря повинна бути за 3-4 години до сну, і, якщо лягати спати правильно, о 23:00, то повечеряти можна за 4-3 години, а це о сьомій чи восьмій вечора. Експертка додала, що таке правило стосується всіх: "і тих, що худнуть і просто тих, хто хоче бути здоровими".
Що треба їсти на вечерю, щоб не погладшати
Фахівець зазначає, що підбір продуктів для їжі у вечірній час — справа індивідуальна, для цього потрібно простежити за реакцією організму та підібрати свій варіант.
Найкраще вживати на вечерю легкозасвоюваний білок, наприклад рибу, м'ясо птиці, яйця та овочі.
"Якщо після вживання сирих овочів на вечерю відчуваєте дискомфорт в шлунку або кишківнику і з'являється відчуття голоду, овочі краще використовувати приготовані (на пару або тушковані/запечені).
Також дієтологиня радить додавати на вечерю жири, можна для ситості кашу із низьким глікемічним індексом, наприклад, гречку, кіноа, або цілозерновий хліб (близько 50 г). Якщо комусь комфортніше, можна на вечерю вживати тільки кашу та овочі.
Що ні в якому разі не потрібно їсти на вечерю
Дієтологи не рекомендують вечеряти стравами з вуглеводистих продуктів, така їжа погано перетравлюється. Легкі вуглеводи які швидко всмоктуються та дають енергію містяться в кондитерських виробах. Складні вуглеводи – в крупах, макаронах, бобових, картоплі. Такими продуктами краще снідати або обідати.
Чи можна пити перед сном
Кожний, хто випиває рідину перед сном, хоча б раз в житті на ранок набрякав. Більшість дієтологів не рекомендують пити на ніч. Деякі дотримуватися тієї думки, що якщо людина здорова, то вона не набрякне на ранок, тому можна спокійно випити перед сном склянку води чи іншої рідини. Звичайно, крім алкоголю.