Тож, у разі сумнівів, найкраще негайно звернутись за медичною допомогою. А поки розповідаємо, як таки не сплутати симптоми панічної атаки із серцевим нападом.
Симптоми серцевого нападу
Серцевий напад або інфаркт міокарда – це стан, який стається, коли кров не доходить до серця достатньо швидко, щоб забезпечити його нормальне функціонування.
Симптоми серцевого нападу можуть відрізнятися: хтось має виражені, інтенсивні відчуття, у когось симптоми ледь помітні.
Водночас переважно під час серцевого нападу люди відчувають:
- Біль або дискомфорт у грудях, ніби стиснення, який триває кілька хвилин або з'являється і зникає.
- Відчуття слабкості, запаморочення або непритомність.
- Нудоту або блювання.
- Біль або дискомфорт у щелепі, спині або шиї.
- Біль або дискомфорт в одній або обох руках або плечах, особливо зліва.
- Задишку.
Симптоми панічної атаки
Панічна атака – це несподіване, раптове і часто все поглинаюче відчуття страху, небезпеки, що насувається, або втрати контролю, яке часто виникає нізвідки. Часто це відчуття описують як "бий, або біжи", усе через адреналін, який далі й провокує фізіологічні зміни.
Симптоми панічної атаки можуть бути дуже схожі на серцевий напад і можуть також включати стиснення в грудях, утруднене дихання, серцебиття або прискорене серцебиття, нудоту, пітливість і тремтіння.
Однак, на відміну від симптомів серцевого нападу, симптоми панічної атаки зазвичай не включають: сильний біль у грудях або біль у шиї чи руках. Симптоми панічної атаки можуть тривати від 10 до 20 хвилин або зникати так само швидко, як і з'явилися.
Як правило, панічні атаки трапляються більше ніж один раз і можуть виникати кілька разів на рік або кілька разів на тиждень, а люди, які відчувають часті напади паніки, часто мають панічний розлад.