Про це повідомляє Reuters, посилаючись на дані російської митниці, передає Укрінформ.
У перші дні після початку конфлікту в Україні багато міжнародних банків, логістичних провайдерів та афінажних компаній припинили роботу з російським золотом, яке зазвичай відправлялося до Лондона. Втім, Лондонська асоціація ринку дорогоцінних металів заборонила російські злитки з 7 березня 2022 року, а до кінця серпня до цього рішення доєднались Велика Британія, Європейський Союз, Швейцарія, США, Канада і Японія.
Однак експортні записи показують, що російські виробники золота швидко знайшли нові ринки збуту в країнах, які не запровадили санкції проти Москви, таких як ОАЕ, Туреччина і Китай.
Дані, які містять інформацію про майже тисячу поставок золота за рік, що минув від початку війни в Україні, показують, що ОАЕ імпортували 75,7 тонни російського золота на суму 4,3 мільярда доларів - порівняно з 1,3 тонни протягом 2021 року.
Китай і Туреччина були наступними найбільшими країнами-пунктами призначення, кожна з яких імпортувала близько 20 тонн в період з 24 лютого 2022 року по 3 березня 2023 року. Разом з ОАЕ на ці три країни припадає 99,8% російського експорту золота згідно з митними даними за цей період.
Експерт із пошуку джерел золота в Організації економічного співробітництва та розвитку Луї Марешаль вважає, що існує ризик того, що російське золото може бути переплавлене, а потім знову потрапити на ринки США та Європи з прихованим походженням.
У свою чергу, комітет із золотих злитків при уряді ОАЕ заявив, що в державі діють чіткі та надійні процедури боротьби з незаконними товарами, відмиванням грошей та суб'єктами, що потрапили під санкції.
"ОАЕ продовжуватимуть відкрито і чесно торгувати зі своїми міжнародними партнерами, дотримуючись усіх чинних міжнародних норм, встановлених Організацією Об'єднаних Націй", - йдеться в повідомленні.
Як повідомляв Укрінформ, 19 травня Президент України Володимир Зеленський провів зустрічі з главами делегацій Об’єднаних Арабських Еміратів, Султанату Оман і Держави Кувейт.