Стефанчук зустрівся зкомандирами в Туреччині на прохання президента Володимира Зеленського. За умовами обміну в Туреччині перебуває п'ятеро захисників "Азовсталі".
Стефанчук зустрівся із захисниками "Азовсталі"
Мовиться про командира "Азову" Дениса Прокопенка ("Редіс"), його заступника Святослава Паламара ("Калина"), виконувача обов'язків командира 36-ї окремої бригади морської піхоти Сергія Волинського ("Волина"), Олега Хоменка та Дениса Шлегу з Нацгвардії України.
Голова Верховної Ради зустрівся із захисниками "Азовсталі" / Фото із соціальних мереж Стефанчука
Дякую Туреччині за допомогу у поверненні наших захисників,
– написав голова Ради.
Стефанчук нагадав, що над поверненням всіх українських військовополонених додому щоденно працює велика команда на чолі з керівником Офісу Президента Андрієм Єрмаком.
"Усі наші захисники сповнені рішучості продовжувати боротьбу та прагнуть повернутися додому. Повноцінна підтримка всіх наших героїв – це обов'язок держави. Маємо повернути всіх. Бо ми цінуємо кожного", – резюмував він.
Що відомо про командирів з "Азовсталі"
- В Україні 20 травня відзначали роковини виходу Маріупольського гарнізону з "Азовсталі". Мовиться про захисників і захисниць, які кілька місяців стримували окупантів на "Азовсталі".
- Унаслідок масованих атак окупантів українські захисники на "Азовсталі" залишилися без їжі та зброї. Через це було прийнято рішення врятувати життя воїнів шляхом здачі в російський полон.
- У травні 2022 року відбувся вихід українських військових з "Азовсталі". До полону росіян потрапило понад 2 тисяч українських захисників і захисниць.
- Серед тих, хто вийшов з "Азовсталі", були командири, зокрема Денис Прокопенко. 21 вересня 2022 року в рамках обмінуз росіянами вдалося звільнити командирів.
- Вони перебуватимуть у Туреччині під особистими гарантіями захисту і безпеки турецького лідера Реджепа Ердогана.
- Катерина Прокопенко, дружина "Редіса", розповіла про те, в яких умовах перебувають захисники "Азовсталі" в Туреччині. За її словами, командири не зовсім на свободі, однак не зазнають тортур, як це було в Росії.
- Прокопенко зазначила, що в них є певний режим, регламентовані дзвінки та розклад. Вона розповіла, що бійці мають доступ до інформації.
- Водночас бійці відмовилися від того, щоб їх відвідували рідні, назвавши це "чоловічою військовою солідарністю"