В неділю, 11 червня, Україна повернула додому в результаті чергового обміну полоненими 95 військових. Про це повідомив голова Офісу президента Андрій Єрмак.
За даними Координаційного штабу з питань поводження з військовополоненими, серед 95 звільнених з полону — 51 представник ЗСУ (зокрема 15 тероборонців), 29 нацгвардійців, 11 прикордонників, четверо військових моряків.
Усі звільнені — чоловіки. Серед них двоє офіцерів, решта — рядовий та сержантський склад.
Зокрема, вдалося повернути оборонців, які перебували в полоні у «ПВК Вагнер» та підрозділу «Ахмат».
Серед звільнених є захисники Маріуполя (у тому числі «Азовсталі») та острова Зміїний, полонені з ЧАЕС. 27 зі звільнених оборонців захищали донецький напрямок (з них пʼятеро з-під Бахмута). Є захисники харківського, запорізького, херсонського, луганського та сумського напрямків.
Семеро звільнених військовослужбовців брали участь у «вертолітній» місії ГУР до окупованого Маріуполя.
З неволі серед інших повернувся військовий музикант 36 бригади, морпіх. Серед повернутих також четверо з важкими пораненнями. Один звільнений має суттєву втрату ваги (30 кілограмів), є військові з ускладненням хвороб.
Штаб також повідомляє, що серед звільнених українців троє офіційно не були підтверджені ворогом як полонені й мали статус «пошук особи».
Служба безпеки оприлюднила кадри зустрічі звільнених полонених на українській землі.
16 квітня, на Великдень, відбувся великий обмін полоненими. У той день вдалося звільнити з російського полону 130 українських захисників. За даними Координаційного штабу з питань поводження з військовополоненими, у той день з полону звільнили 92 військовослужбовців Збройних сил України, 20 тероборонців, 11 нацгвардійців, трьох прикордонників, по двоє представників Військово-морських сил та Державної спеціальної служби транспорту.
6 травня з російського полону вдалося звільнити 42 захисників і трьох захисниць «Азовсталі».
За даними президента Володимира Зеленського, станом на 24 квітня за час повномасштабної війни Україна повернула з російського полону 2 238 людей, 140 із яких — цивільні.
Фото: Андрій Єрмак / телеграм