Про це передає Укрінформ із посиланням на Transparency International Ukraine.
Зазначається, що за це рішення проголосували шестеро з восьми членів конкурсної комісії.
Олена Дума виграла конкурс з відбору Голови АРМА.
— Transparency International Ukraine (@TransparencyUA) June 28, 2023
За це рішення проголосували 6 із 8-ми членів конкурсної комісії. pic.twitter.com/0AWMMRbK3J
Перемога Думи вже викликала негативну реакцію в експертному середовищі.
"Призначення Олени Думи може поставити хрест на АРМА", - заявили у Transparency International Ukraine.
На думку антикорупційників, призначення Думи несе великі репутаційні ризики для України й для роботи незалежної та ефективної діяльності антикорупційної екосистеми та органів правопорядку.
"Олена Дума має понад 22 роки стажу в державних органах, а також протягом цього часу була дуже активною в антикорупційних та профспілкових організаціях, організовувала та брала участь у різних мітингах. Досвід Олени Думи не повʼязаний з роботою у сфері, дотичній до кримінальної юстиції, а також не повʼязаний з управлінням чи розшуком активів. А це викликає сумніви", - йдеться в повідомленні.
Також вказується на наявність тісних політичних зв’язків переможниці.
"У 2019 році Дума брала безпосередню участь в агітації за одного із кандидатів в президенти України та дискредитації іншого претендента на цю посаду. Це вказує на політичну заангажованість переможниці конкурсу на голову АРМА, що потенційно може впливати на її роботу на цій посаді", - зазначили в Transparency International.
Крім того, громадські активісти виявили зв’язки Думи з ексголовою СБУ Валентином Наливайченком. Свого часу очільницею Чернігівської облдержадміністрації була Анна Коваленко, яка, до того ж є співзасновницею громадської організації Антикорупційний рух Наливайченка. Саме її заступницею працювала Дума.
"Ймовірні ділові контакти з держзрадниками та підозрюваними у співпраці з Росією", - додали у Transparency International.
Так, серед громадської спільноти існують припущення про контакти Думи з екскерівником кримського управління СБУ, підозрюваним у держзраді Олегом Кулінічем.
"Але найбільший маркер, який вказує на заангажованість майбутньої очільниці Агентства, - це участь у 2019 році у спільній пресконференції з Семом Кісліним - фінансовим донором Рудольфа Джуліані. Тобто чотири роки тому майбутня очільниця АРМА брала безпосередню участь у спробах дискредитації своєї країни та нинішнього президента США, який зі свого боку всіляко підтримує нашу країну і в протистоянні російській агресії, і в антикорупційному поступі", - наголошують в Transparency International.
Transparency International Ukraine закликає членів Кабінету міністрів не голосувати за призначення переможниці конкурсу на посаду голови АРМА.
Нагадаємо: посаду тимчасового керівника АРМА із серпня 2021 року обіймає Дмитро Жоравович.
Попереднього очільника АРМА, його заступника і начальника управління викрили на привласненні понад 400 тисяч доларів, які були передані в управління агентства.