КИЇВ. 10 липня. УНН. Шість відставних генералів країн НАТО закликали лідерів саміту Альянсу у Вільнюсі відкрити для України конкретний шлях до членства. Про це повідомляє УНН із посиланням на відповідний відкритий лист главам держав та урядів країн НАТО.
Деталі
Лист до лідерів країн НАТО підписали:
- Ріхо Террас — генерал естонської армії, колишній начальник оборони Естонії;
- Мечислав Гоцул — генерал польської армії, ексглава оборони Польщі;
- Раймондс Граубе — генерал латвійської армії, колишній начальник оборони Латвії;
- Вітаутас Йонас Жукас — генерал литовської армії, колишній начальник оборони Литви;
- Бен Ходжес — генерал армії США, колишній командувач американськими силами в Європі;
- Майкл Репах — генерал армії США, колишній голова командування спеціальних операцій США в Європі.
Цитата
“Майбутній саміт НАТО у Вільнюсі надає унікальну можливість для країн-членів НАТО забезпечити майбутнє Альянсу і всієї Європи. Ми закликаємо країни-члени НАТО визначити конкретну дорожню карту, що веде до членства України в НАТО в найближчому майбутньому. Україна бореться за Європу, за всіх членів Європейського Союзу та НАТО”, - йдеться у листі ексгенералів.
У листі зазначається, що агресія росії проти українського народу є прямою загрозою для міжнародного порядку, заснованому на правилах, і безпеці демократичних країн.
За словами відставних генералів, Україна показала здатність і готовність взяти на себе зобов'язання, щоб захищати свою незалежність та безпеку країн Європи. Крім того, Україна захистила свої інституції, продемонструвала свою відданість демократичним принципам і цінностям та показала, що є надійним партнером і союзником.
"На саміті в Бухаресті 2008 року союзники домовилися, що Україна в майбутньому стане членом НАТО. Настав час, щоб країни НАТО виконали цю обіцянку", —зазначається у листі.
У звернені сказано, що “НАТО має вітати Україну з розпростертими обіймами і допомагати їй виконувати свої зобов'язання і обов'язки як повноправного члена НАТО. Це єдиний можливий спосіб гарантувати мир в Європі перед обличчям російської агресії”.
Доповнення
Як заявив президент України Володимир Зеленський, Вільнюський саміт НАТО, який відбудеться 11-12 липня — це важлива подія для України, на якому наша держава має отримати чіткі безпекові гарантії, доки вона перебуває у складі Альянсу.
Координатор стратегічних комунікацій Ради нацбезпеки Білого дому Джон Кірбі заявив, що під час саміту НАТО у Вільнюсі обговорюватимуть питання довгострокових зобов’язань України у сфері безпеки. Однак, для вступу в НАТО Україна має відповідати певним вимогам.